Колядники з невеликого села на Тернопільщині зібрали 60 тисяч гривень для ЗСУ

Колядники з невеликого села на Тернопільщині зібрали 60 тисяч гривень для ЗСУ

Молодь цього села не зраджує усталеним традиціям – з року в рік юні хлопці та дівчата села Дибще йдуть від хати до хати з колядою, віншуваннями, сповіщають радісну звістку народження Божого Дитятка, засівають кожну оселю на добре, щасливе і, головне, мирне життя.

Не був винятковим, але став особливим, цей рік. Насамперед тому, що  більшість українців вперше відзначали Різдво Христове 25 грудня, разом з католицьким світом.

Учасники Вертепу і Маланки – молоді дибщани та вихідці села обрали цілеспрямовану, благородну мету в цей непростий для країни воєнний час – збір коштів на ЗСУ. Їх ініціативу радо підтримали односельці та гості, які, споглядаючи по-особливому майстерно зігране театралізоване вертепне дійство, радо долучалися до збору коштів воїнам-землякам, які боронять нашу державу від російського агресора.

Учасники Вертепу: Сура – Богдан Шевчук, Жид – Назарій Островський, Пастух 1 – Юрій Барилко, Пастух 2 – Назарій Савчук, Смерть – Андрій Кізло, Ангел – Вадим Августинський, Чорт – Андрій Попадюк, Воїн – Ігор Барилко, Ірод – Андрій Коваль та Три Царі: Богдан Лабівка, Олександр Кадобний та Тарас Богой.

Під час Вечірньої Літургії  напередодні Нового року і Свята Василія Великого до церкви Великомучениці Параскеви завітала Маланка.

За мир і перемогу, за наших бійців, в подяці за рік що минув і з надією на  добрий і переможний для нас, українців, рік 2024-ий молилися та в колядках прославляли Новонароджене Дитятко Ісуса юні і дорослі дибщани разом з о.Іваном Кравцем, їмостю Ольгою Кравець, церковним хором, братством, сестринством храму, учасниками Марійської та Вівтарної дружин. Завітала до храму й Маланка, учасники якої також всі зібрані кошти долучили до збору на ЗСУ.

Учасники  Маланки: Маланка (Богдан Шиндлярський), Коза (Вадим Августинський), Василь (Олександр Кадобний), Сура (Андрій Попадюк), Циган (Богдан Шевчук), Циганка (Аліна Шевчук), Дід (Арсен Мартусяк), Козак (Назар Савчук), Поліцейський (Андрій Коваль).

На потреби наших воїнів-земляків їх юні односельці зібрали та адресно передали 60 тисяч гривень. Дві тисячі гривень учасники Вертепу та Маланки також пожертвували на потреби храму Великомучениці Параскеви села Дибще.

З таким свідомим молодим поколінням і такими мужніми, відважними воїнами-захисниками, віримо, що перемога неодмінно буде за нами.

Оля ПОПАДЮК.

с. Дибще Козівської громади. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *