Європейські ціни і тарифи домучують українців. А влада подає кожне підвищення як благо для людей. Бо, мовляв, на Заході платять значно більше. То й ми повинні. Хоча до заможного життя по-європейськи багатьом українцям, ой, як далеко! Зате до чергового зростання цін зовсім близько.
Наприклад, улітку наступного року може щонайменше у 1,5 рази подорожчати електроенергія для населення. Річ у тім, що в 2019-ому запустять ринок енергетики. А він, у свою чергу, «запустить» ріст ціни. У профільних відомствах наголошують: нинішній тариф покриває лише 50 відсотків економічно обґрунтованої вартості «струму». І нагадують: в Україні найнижчий тариф на електроенергію, порівняно з іншими країнами Європи. Зокрема, у 2,5 рази нижче, ніж у Молдові або Болгарії. Уп’ятеро менше, ніж у Польщі. І в 12 разів нижче, ніж у Німеччині. Ще б порівняли, які зарплати і пенсії отримують поляки та німці.
До речі, як гласить закон, українці зможуть самостійно вибирати постачальника електроенергії, а компанії, конкуруючи за клієнтів, з часом знижуватимуть тарифи. Скільки енергокомпаній працює на ринку Тернопільщини?
Щодо вартості газу, то експерти прогнозують: чергового стрибка, ймовірно, слід очікувати навесні наступного року. Після завершення опалювального сезону і президентських виборів. «Весняне подорожчання не викличе такого обурення в суспільстві, як підвищення цін в опалювальний сезон», – пояснив екс-міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко.
І поки народ мудрує, якби то і не змерзнути, і за газ менше заплатити, його «слуги» цим зовсім не переймаються. Так, держава компенсує витрати за оренду житла в Києві 170 народним депутатам. Із них 120 задекларували мільйони заощаджень, а щонайменше 25 мають житло у столиці чи передмісті. За законом, парламентарі, які не мають житла в Києві або 30 кілометрів довкола столиці, мають право на відшкодування оренди. Їм щомісяця нараховують по 20 тисяч гривень, зазначають «Наші гроші». Тим українцям, які отримують мінімальну зарплату, треба кілька місяців працювати, щоб мати 20 тисяч. Про мінімальну пенсію взагалі мовчу. Щоправда, в гpудні вона підвищиться з нинішніх 1435 гpивень – дo 1497. «Аж» на 62 гривні.
То ж коли будете розраховуватись за дорогу комуналку, згадайте «незлим, тихим словом» 120 нардепів-мільйонерів, яким ви заплатили за квартири. Приміром, має нерухомість в околиці столиці і отримує компенсацію нардеп Ігор Молоток із «Волі народу», який із родиною задекларував близько 20 мільйонів гривень та маєток у селі Романків під Києвом, що менше, ніж за 30 кілометрів від Верховної Ради. А дружина депутата має у Києві квартиру на 150 «квадратів». Депутат із «Народного фронту» Володимир Шкварилюк купив квартиру в столиці у 2016 році. Дмитро Колєсніков із «Опоблоку» разом з дружиною мають дві квартири майже на 250 «квадратів» у столичному будинку біля НАБУ. А один із найбагатших депутатів Ради, член партії «Відродження» Євгеній Гєллєр має маєток із власним парком у Козині. Але компенсація не зайва.
Щомісяця 20 тисяч гривень отримує власник київської квартири та 57 мільйонів заощаджень Аркадій Корнацький із «БПП», і Олександр Пресман, статки родини якого сягають майже 80 мільйонів гривень.
Кошти платників податків отримує і фігурант «бурштинової справи», депутат від «Народного фронту» Максим Поляков, який живе у пентхаусі на 227 метрів квадратних у столичному житловому комплексі «Крістал Парк», оформленому на сестру.
А ось нове повідомлення від Держстатату на тему: що найбільше подорожчало в Україні за останні вісім років. Отже, з грудня 2010 року до жовтня 2018-го найбільше зросли в ціні житло, вода, електроенергія, газ та інші види палива; алкогольні напої і тютюнові вироби; транспорт; продукти харчування. Ціновий марафон триває…