«Королівська спеція» – кардамон

«Королівська спеція» – кардамон
Кардамон відрізняється своїм м’яким характером і подобається практично всім. Якщо ви ще не вживаєте, обов’язково спробуйте.

Ця спеція цінується, як у східній кухні, так і в західній. Тільки в країнах Сходу кардамон використовують для приготування широкого спектру страв і чайних сумішей, а в країнах Заходу виключно для десертів, випічки і солодощів. Це пояснюється солодкуватим присмаком спеції.

Чому ж кардамон називають королівською спецією? За легендою, його вирощували в садах Семіраміди у стародавньому Вавилоні. Він має справді вишуканий смак, який може задовольнити навіть найбільших гурманів.

Корисні властивості кардамону роблять його незамінним  в оздоровленні тіла і психіки. Згідно з аюрведою, він гармонізує фізіологічні процеси, заспокоює розум, зміцнює інтелект, очищає свідомість.

Аюрведа рекомендує вживати кардамон у комплексному лікуванні цілого ряду проблем зі здоров’я. Зокрема, це практично всі захворювання травної системи. Кардамон покращує вироблення травних ферментів, очищає кишечник від токсинів і неперетравлених відходів, знімає шлункові та кишкові коліки, спазми, нормалізує роботу кишечнику при проносах і закрепах, відновлює нормальну перистальтику, покращує мікрофлору.

Серцево-судинні захворювання. Кардамон очищає кров, нормалізує артеріальний тиск, покращує роботу серцевого м’яза, знімає серцеві болі під час нападів.

Простудні захворювання, кашель, бронхіт. Кардамон сприяє видаленню слизу з дихальних шляхів, це хороший відхаркувальний засіб, який можна використовувати для лікування дітей із раннього віку.

Психологічні та нервові розлади. Кардамон заспокоює емоції, знімає дратівливість, агресію, сприяє гарному засипанню, нормалізує діяльність нервових клітин, покращує іннервацію.

Порушення обмінних процесів й ожиріння. Кардамон відновлює обмін речовин і розщеплює жирові відкладення.

Відхилення в роботі статевих органів. Сприяє відновленню менструального циклу у жінок. У чоловіків зберігає здоров’я простати.

Як використовувати?

Найпростіший спосіб – додавати кардамон у раціон харчування. Його можна використовувати в перших стравах, стравах із бобових, картоплі, рису, випіканні і в якості добавки до чаю. Кардамон надасть вашим стравам свіжість і посилить яскравість смаків.

Найкраще використовувати цілісні зернятка кардамону, які зберігаються в зелених коробочках, але можна і мелений.

Ще один спосіб – приготувати відвар. Покласти кілька насінин кардамону в склянку води і довести до кипіння, дати настоятися 3-5 хвилин. А можна просто щодня жувати зернятка. Після їжі це буде дезінфікувати ротову порожнину, поліпшувати травлення. Перед сном зніме напругу.

Почніть використовувати кардамон із невеликої кількості, поступово збільшуйте дозу та слідкуйте за своїм самопочуттям.

Чи є протипоказання?

Практично немає. Кардамон – лагідна спеція. Тільки людям із виразкою шлунку слід вживати її обережно.

Зробіть кардамон постійної спецією у вашому раціоні, використовуйте його регулярно і будьте здорові.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *