Малюків, народжених передчасно, рятує материнська любов і турбота медиків
Сльози щастя, болючі спогади, теплі обійми і щемливе дитяче «дякую». На «Святі Малюка», яке організували у Тернополі з нагоди Дня передчасно народженої дитини, важко було стримати емоції. Батьки, малеча та медики об’єдналися у велику родину і щиро раділи життю та своїй перемозі. Діти дарували квіти лікарям, які місяцями боролися за їхні життя. А ті зі сльозами на очах обіймали своїх пацієнтів, які ще недавно були справжніми крихітками і лежали у кювезах.
Щорічно у світі близько п’ятнадцяти мільйонів малюків народжується передчасно, а це кожна десята дитина. 510 грамів, 720, 880, 1100… Ці цифри спершу злякали новоспечених матусь і татусів… А потім почалася запекла боротьба за життя кожного немовляти. Медики стверджують, кількість новонароджених зменшується, однак відсоток недоношених немовлят не знижується.
Маленький Тимофійко народився у листопаді на 30 тижні вагітності з вагою 780 грамів і ростом 27 сантиметрів. Його матуся Марія Шеремет зізнається, трапилося все дуже несподівано. Вагітність проходила без ускладнень – аж тут прийшла на УЗД обстеження і лікарі сказали робити кесарів розтин. Зізнається, було надзвичайно важко. Допомагали віра та підтримка рідних.
Олександр та Олена Антонюк із Почаєва приїхали на свято з донечкою Лією. Вона народилася з вагою 1 кілограм 280 грамів на сьомому місяці вагітності,
Тиждень перебувала в реанімації, півтора місяці – у відділенні недоношених дітей. Сьогодні це здорова та активна дівчинка.
Тарасик народився з вагою 950 г. Йому вже шість років, і вже наступного року він піде до школи.
– Це дуже важко згадувати, – каже його мама Юля. – Два з половиною місяці він перебував на апараті штучного дихання. Допомагали молитви, чоловік і лікарі. Я медик, тож розуміла всю складність ситуації. Але материнське серце надіялося на краще і ми перемогли. Тричі були у реанімації – лежали у всіх відділеннях, які є у дитячій лікарні. Такі свята дуже потрібні, адже батькам надзвичайно важко це пережити. А тут вони можуть поспілкуватися з родинами, з якими трапилося щось схоже, поділитися своїми хвилюваннями. Найважливіше, не опускати рук. Справжня віра здатна творити дива – тепер я це знаю точно.
Передчасно народжені діти потребують особливого догляду та постійного нагляду лікарів. Чимало малюків народжується з вагою навіть менше кілограма, вони беззахисні і повністю залежні від медиків. У відділі інтенсивної терапії новонароджених Тернопільського перинатального центру «Матері і дитини» з 2008 року дарують шанс на життя передчасно народженим малятам. За 9 років діяльності тут виходили більше тисячі немовлят.
– Сьогодні ми бачимо цих здорових дітей і це для нас дуже велике щастя, дуже велика радість, – каже завідувач відділення інтенсивної терапії новонароджених Тернопільського обласного перинатального центру «Мати і дитина» Неля Скубенко. – Ми тішимся їхніми здобутками, радіємо, що вони вже вміють читати, що ходять в садочок, в школу, що вони нормально розвиваються. Звичайно, це заслуга і батьків, і лікарів. Реабілітація не закінчується після виписки з стаціонару. Вона триває доти, доки потрібно. Подекуди приходиться декілька років чекати, щоб адаптувати дитину до соціуму.
На «Святі малюка» зібралося понад три десятки родин, які виховують дітей, народжених передчасно. Усі вони отримали подарунки, батьки – символічні медалі за свої старання, турботу і недоспані ночі, медики – грамоти. На завершення дійства організатори презентували виставку «Діти, врятовані любов’ю». На світлинах зображені малюки, якими вони є тепер і якими були при народженні. А о 18 годині батьки, діти та медики випустили у небо білі кульки, а Тернопільський драмтеатр засвітився фіолетовим. Флеш-моб провели практично у всіх містах України, аби привернути увагу до проблем передчасно народжених дітей.