Китай приховував правду про коронавірус: нові докази

Китай приховував правду про коронавірус: нові докази

Китай приховував дані про заразність Covid-19. Влада знала про небезпеку хвороби майже за місяць до того, як оголосила про неї.

Нові докази того виявили журналісти медіагрупи Caixin, повідомляє DailyMail.

Видання зазначає, що оригінальний звіт на китайській мові був видалений, проте в мережі вдалося знайти його скорочену версію англійською.

Згідно з опублікованими даними, в Китаї знали про небезпеку вірусу і його здатність передаватися від людини до людини задовго до 20 січня, коли вони підтвердили це всьому світу.

“Китай знав, що новий вірус поширився в грудні 2019, але не став повідомляти це громадськість або інші країни. Ця безвідповідальність, ймовірно, посилила пандемію”, – заявив китайський активіст Ляньчао Хан.

У звіті говориться, що ще до того, як 31 грудня ВООЗ дізнався про потенційну загрозу, дев’ять лабораторій Китаю вже щосили досліджували Covid-19, а п’ять з них навіть змогли зібрати майже повну послідовність його генома.

Один із зразків належав 65-річному кур’єру, який був госпіталізований в Гуанчжоу 18 грудня. Через 9 днів вони зателефонували в лікарню Уханю і заявили, що виявили новий коронавірус.

Caixin також знайшов публікацію дослідника з приватної фірми в Гуанчжоу. У ній він стверджував, що майже відразу стала зрозуміла схожість патогена з коронавірусів SARS.

За даними медіагрупи, 27 грудня лабораторія тієї ж лікарні Гуанчжоу зібрала майже повну послідовність генома Covid-19 і відправила дані в Китайську академію медичних наук. Інша медична лабораторія в той же час підтвердила, що вірус передається повітряно-крапельним шляхом на близькій відстані і він явно заразний.

Третя компанія, яка вивчала цей зразок, завершила секвенування генів 29 грудня і підтвердила, що новий вірус дійсно схожий на SARS, але це інша хвороба.

Також Caixin стверджують, що існували різні накази, які забороняли публікувати будь-яку інформацію про дослідження патогена без офіційної згоди.

Офіційно ж Китай підтвердив заразність вірусу тільки 20 січня. Якби карантинні заходи почали приймати трьома тижнями раніше, то вдалося б скоротити кількість захворювання на 95%.

 

About The Author

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares