Леонід Бицюра: «Пишаюся, що у прокат вийшов перший фільм, створений за сприяння Тернопільської кінокомісії – «Фортеця Хаджибей»

Леонід Бицюра: «Пишаюся, що у прокат вийшов перший фільм, створений за сприяння Тернопільської кінокомісії – «Фортеця Хаджибей»

Історично-пригодницьку стрічку глядачі зможуть побачити на екранах вже з 15 жовтня

У Тернополі творча група презентувала історичний пригодницький фільм «Фортеця Хаджибей». Це продукт спільного виробництва України, Грузії та Туреччини, знятий Одеською кіностудією. Серед продюсерів стрічки – Тернопільська кінокомісія. Це вперше тернополяни офіційно стали продюсерами повтометражного українського фільму. Довгоочікуваний успіх, до якого файне місто йшло п’ять років.

У файному місті стрічку презентували генеральний продюсер фільму Андрій Осіпов, режисер-постановник та співавтор сценарію Костянтин Коновалов, голова Асоціації кінокомісій України Леонід Бицюра та акторка Катерина Шевченко.
– Саме у 2015 році спільно з однодумцями мені вдалося створити кінокомісію, а за нею – сформувати інфраструктуру і середовище не просто популяризації та культивування українських фільмів, продюсерів, режисерів, акторів, творення локаційних баз, творення акторських баз, але й саме кіновиробництво, – розповів Леонід Бицюра. – Вже кілька років поспіль у Тернополі проводимо два кінофестивалі, куди з’їжджаються актори та кінотворці зі всього світу, проводимо кастинги та надаємо локації для зйомок. Ми заявили на всю Україну: Тернопіль – кінематографічне місто. Ми побудували фундамент для подальших процесів та проєктів і розвитку цього напряму в нашому місті.

Знаково для Тернополя, що перший проєкт вдалося реалізувати з легендарною Одеською кіностудією, яка минулого року відсвяткувала 100-річчя. Незабаром вийдуть на великі екрани ще два фільми, які були створені за участі Тернопільської кінокомісії: «Червоний 2» і «Королевич Джура».
– Дивовижно, але Тернопіль сьогодні є лідером в українському кіновиробництві, – зазначив Андрій Осіпов. – Фільми «Червоний 2», «Тарас. Повернення», «Тепер я турок, не козак», «Антон» і сьогоднішній «Фортеця Хаджибей» створювали за участі тернополян. Жодна кінокомісія з інших міст досі не зробила нічого схожого і не розвивається так активно.

Колорит Чорномор’я, турецькі актори, які говорять українською, і кохання, яке перемагає все

«Фортеця Хаджибей» – це історично-пригодницький істерн. Зйомки відбувалися в павільйонах Одеської кіностудії, в Грузії та Туреччині, на березі Чорного моря та на річці Дунай. Ключові сцени знімали на території Білгород-Дністровської фортеці.
– Дуже хочу, щоб кожен тернополянин побачив цей фільм, – зазначив Леонід Бицюра. – Це повернення легенди. Це яскрава цікава історія, яка зацікавлює вже з перших кадрів і припаде до душі кожному. З майстерною акторською грою і спецефектами, якісною режисурою і операторською роботою. Пишаюся, що Тернопільська кінокомісія долучається до створення якісних українських фільмів і сприяє розвитку вітчизняного кінематографу.
В основі фільму – події кінця ХVIII сторіччя. Зокрема, історія козака Андрія, який має передати важливу інформацію в Стамбул, для чого йому треба визволити з темниці батька своєї коханої – турецької красуні Фатіми. В цей час до порту Хаджибей прибуває грузинський мандрівник Йорам – він привіз унікальну лозу, щоб виростити виноградник. На чорноморському узбережжі сміливий та чесний Йорам одразу потрапляє в складну ситуацію з російськими солдатами, і погоджується допомогти Андрію та Фатімі. В нього є ще одна важлива причина – Йорам знайомиться з українською красунею Катрею, чий батько, пан Данило, теж у російській темниці. Разом молоді люди розробляють і реалізують відчайдушний план…
– Фільм знятий у традиціях Одеської кіностудії: кінострічка для сімейного перегляду про дружбу і кохання, боротьбу добра і зла, шляхетність і підступ, – розповів Андрій Осіпов. – Динамічний сюжет, бойові сцени, фехтування, вибухи, постріли, верхова їзда, чудові костюми, детальний реквізит – усе це занурює глядача в історію кінця XVIII століття. Ця стрічка буде цікава і дітям, і дорослим, вона має всі шанси поєднати покоління. Щиро сподіваюся, що цей фільм полюблять глядачі.
Режисер-постановник стрічки і співавтор сценарію – Костянтин Коновалов, який створив такі відомі фільми, як “Крути 1918” та “Той, хто пройшов крізь вогонь”.
– У фільмі знімалися не лише українські актори, а й зірки турецького кіно. Це туркеня Дерен Талу та актор Юрдаер Окур, – розповів Костянтин Коровалов. – Ми наполягли на цьому, адже це додало стрічці колориту і достовірності. Актори радо погодилися говорити українською, і це теж стало родзинкою фільму. Грузина грає чудовий актор Іраклій Маруашвілі.
Бюджет фільму – трохи більше 28 мільйонів, з них 14 мільйонів – державні кошти. Кінострічку покажуть не лише в Україні у 400 кінотеатрах, а й презентують у Туреччині навіть ширше, аніж у нас. Цікаво, що не перекладатимуть україномовні діалоги і навіть транслюють трейлер, де більшість тексту – українською. Автори фільму кажуть, такі культурні інтеграції популяризують українську мову в світі.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *