Лісові господарства Тернопільщини перевірили аудитори

Лісові господарства Тернопільщини перевірили аудитори

У галузі підсумували зроблене у 2020 році і розповіли про відновлення лісів та боротьбу з незаконними рубками

У 2020 році лісові підприємства області отримали понад 1 мільйон гривень прибутку. Протягом року вдалося заготовити майже 230 тисяч метрів кубічних деревини. А у рамках реалізації програми «Ліси Тернопільщини» змогли висадити 250 гектарів нового лісу. Чортківський лісгосп увійшов у трійку найкращих лісових підприємств України.

Аби перевірити ефективність роботи лісових господарств області, у лютому  в Тернопільському обласному управлінні лісового і мисливського господарства, Тернопільському, Кременецькому і Чортківському лісгоспах провели аудиторську перевірку. Здійснили її працівники Держлісагенства та  спеціалісти інших лісогосподарських управлінь.

Аудит стосувався економічних і лісогосподарських питань, а також промисловості, виробництва та охорони праці. Були виявлені незначні недоліки, проте загалом робота ведеться в правильному напрямку.

  • Всі три підприємства, що підлягали аудиторській перевірці, отримали умовно-позитивну оцінку, а обласне управління було оцінене як ефективне. Оцінки «неефективно» не отримав ніхто, – зазначив Олег Яремко, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства. – Перевірка досліджувала питання незаконних вирубок, проте жодного такого факту не було виявлено. Усі рубки проводяться законно, за погодженням з Тернопільською ОДА і Держлісагенством. За останні три роки, показник незаконних вирубок у Тернопільському управлінні дуже низький порівняно з іншими обласними управліннями. У 2020 він становив 262 кубометри, тоді як в інших управліннях рахунок йде не на сотні, а на тисячі кубометрів.   

За словами Олега Яремка, працівники обласного управління регулярно беруть участь в рейдах спільно з працівниками поліції з метою боротьби із незаконними вирубками.

Аудиторська група досліджувала і питання реалізації лісопродукції споживачам. Було встановлено, що майже вся продукція реалізовується через електронні аукціонні торги. Частка прямих договорів становить лише 2,34% від загального обсягу реалізованої деревини. Це в основному установи соцсфери.

Начальник управління зазначив, що середній приріст ліквідної деревини з 1 га площі майже в 2 рази вищий за середній обсяг вирубування. «Нема такої ділянки, яку ми не засадили після заготівлі» – сказав він.

Звичайно, виявлені і недоліки, над якими потрібно працювати та виправляти. Зокрема, є питання до ведення бухгалтерської звітності по ДП “Тернопільський лісгосп”. Незначні порушення виявлені по всіх підприємствах з питання охорони праці, повідомили в обласному управлінні.

  • Останнім часом досить часто на сторінках деяких громадських організацій та громадських активістів з’являлася інформація щодо експорту ділової деревини чи дров за кордон,  неефективності переробки продукції на тріску, недотримання цінової політики тощо, – зазначив Олег Яремко. – Проте аудиторами жоден із наведених фактів не підтвердився. Більше того, жодне підприємство Тернопільського ОУЛМГ не експортує лісопродукцію в круглому вигляді вже більше п’яти років. Тому такі факти є видуманими та неправдивими, оскільки на це немає жодних документальних підтверджень.

Остаточні висновки стосовно перевірки можна буде робити тоді, коли буде готовий наказ про результати аудиту. Цей документ мають намір опублікувати на офіційному веб-сайті управління.

Аудитори відзначили високий рівень ведення лісового господарства на Тернопільщині, зокрема у напрямку вирощування дуба і створення дубових насаджень. За їхніми словами, мало яка область може похвалитися такими успіхами у цьому напрямку.

Максим СКАСКІВ.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *