Літо за партами та зарахування у виші до 30 вересня: як змінився освітній процес через коронавірус

Літо за партами та зарахування у виші до 30 вересня: як змінився освітній процес через коронавірус

Школярі проміжних класів мають завершити навчальний рік до 1 липня, одинадцятих класів – до 31 серпня, а учні закладів профосвіти – до 31 липня. Такі строки завершення навчального року у школах та профтехах були визначені сьогодні, 25 червня 2020 року, під час засідання уряду.
ДПА відмінили, ЗНО триває до 27 липня
Цього року випускники шкіл і профтехів, які отримують свідоцтва про повну загальну середню освіту, звільняють від ДПА, але мають право її складати за власним бажанням, зокрема у формі ЗНО. Цим рішенням ми впорядкували етапи завершення навчального року, передбачивши час на складання тестів і занесення оцінок за них у свідоцтва як ДПА. Крім того, випускники закладів профосвіти, які також виявили бажання скласти ДПА у формі ЗНО, зможуть своєчасно отримати свідоцтво і диплом, – зазначила заступник міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
Вона також наголосила, що від сьогодні стартувала основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання, яка триватиме до 17 липня. Далі відбудеться додаткова сесія – з 24 липня до 10 серпня. Саме через строки додаткової сесії випускники шкіл завершать навчальний рік останніми – впродовж 10 днів після визначення результатів, але не пізніше 31 серпня.
Зміни у термінах завершення навчального року та видачі свідоцтв про повну загальну середню освіту відбулись через запровадження заходів, спрямованих на протидію поширення хвороби COVID-19. До слова, стихійне лихо у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Чернівецькій областях є підставою для участі у додатковій сесії ЗНО.
Гарячі лінії та приймальня громадян розпочали роботу 30 червня
В МОН вже працюють консультативні телефонні лінії та приймальня громадян щодо вступної кампанії 2020. Звернувшись на консультативні телефонні лінії чи особисто у приймальню громадян, вступники зможуть отримати всі роз’яснення щодо вступу до закладів вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти.
Приймальня громадян працюватиме у приміщенні Міністерства освіти і науки за адресою м. Київ, бул. Шевченка, 16, каб. 401 у понеділок-четвер – 9:00-18:00, у п’ятницю – 9:00 – 16:45.
До слова, з 13 серпня в особистому кабінеті вступника з’явиться можливість подати e-заяву на вступ. 16 серпня о 18:00 закінчується прийняття заяв від тих, хто вступає на основі співбесіди і вступних іспитів. 22 серпня о 18:00 закінчується прийняття заяв від тих, хто вступає на основі сертифікатів ЗНО або творчих конкурсів. 27 серпня оголосять списки абітурієнтів, які зможуть навчатися державним коштом. До 5 вересня будуть зараховані вступники на бюджет, до 30 вересня — на контракт.

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares