Насіння льону, використання якого сприятливо позначається на здоров’ї, самопочутті та зовнішньому вигляді, – популярний суперфуд. Головний його секрет – у складі, зокрема у високому вмісті поліненасичених жирних кислот. Лляна каша дозволяє вирішити багато проблем із травленням, добре впливає на нервову систему. За кількістю вітамінів, мінералів та інших корисних речовин вона може «посперечатися» з синтетичним вітамінно-мінеральним комплексом. Лляну кашу добре вживати жінкам, які очікують на маля – вона ефективно та м’яко бореться із закрепами, з якими часто стикаються вагітні.
Існує декілька методів приготування лляної каші. Попри те, що зараз насіння льону можна легко знайти в розмеленому вигляді, краще самостійно подрібнити необхідну порцію. Це важливо, оскільки готове борошно швидко окислюється. Використовуючи базовий рецепт каші з насіння льону, можна доповнювати його на свій розсуд. Кашу можна готувати з йогуртом або кефіром, додавати мед, фрукти, ягоди, горіхи.
Потрібно 2 столові ложки насіння льону, 100 мл води кімнатної температури та яблуко. Для приготування каші слід залити насіння льону водою так, щоб вона тільки покрила його, та залишити на 20 хвилин. Далі – перемолоти отриману масу блендером. Очистити яблуко і подрібнити на тертці, змішати лляну масу з яблуком.
Ефект від вживання каші – зниження рівня холестерину, нормалізація гормонального фону та рівня цукру, профілактика набору зайвої ваги, насичення необхідними вітамінами та іншими корисними речовинами, зниження ризику післяпологової депресії.