До середини осені карась залишається активним у глибоких проточних, добре насичених киснем водоймах. З похолоданням він здебільшого збирається на ямах біля греблі, а також на руслових ділянках з глибинами не менше 3-4 метрів, адже там тепліша вода. Важливо, щоб на обраній для риболовлі ділянці дно було тверде з мінімальною кількістю мулистих відкладень. Для «полювання» на осіннього карася добре підходять і глинисті ями, розташовані по затопленому руслу .
Як срібного, так і золотого карася восени з берега ловлять переважно донкою, піккером та фідером, а також з човна поплавцевим і кивковим вудилищами.
Основне в осінній ловлі карася за умови правильного вибору місця – дочекатися початку жору. Зазвичай клювання починається в 11 годині, але буває і в 13-ій. У теплі дні карась починає харчуватися раніше, а в холодні – пізніше. І завжди клювання нетривале, закінчується о 15-16 годинах. В осінній сезон карась зазвичай не мігрує по водоймі, а харчується в місцях своїх скупчень. А ці скупчення бувають масовими та досить щільними . Якщо правильно вибрати місце в період жору карася, клювання з’являться негайно.
Осінній карась активно бере на мотиля, опариша чи на «бутерброд» із них. З рослинних насадок більш «уловиста» бовтанка з манки. На багатьох водоймах вона є не гіршою за мотиля. На перловку карась іноді йде так само, як влітку, але не всюди.
Що стосується підгодовування, то в цей період, якщо неправильно вибране місце лову, його застосовувати марно. Тільки якщо знайдене скупчення карася, можна активізувати його клювання і викликати у риби «харчову конкуренцію». Однак, підгодовування повинне бути скромним. Переборщили – і кльову не буде, оскільки риба восени харчується мало. Досвідчені карасятники годують рибу лише раз – вранці й до вечора більше підгодовування не використовують.
Зазвичай для підгодовування беруть чистого мотиля або ж змішують його з піском. Можна додати в цю суміш стандартну готову прикормку.
Багато хто вважає, що осіння ловля карася нецікава через надто примхливе клювання, однак це не так. Якщо потрапляєш в місце руслового скупчення риби, тільки встигай закидати. При цьому восени трапляється переважно великий карась.
З човна його добре ловити на мормишку, використовуючи звичайну зимову вудку чи коротку літню, обладнану котушкою, пропускними кільцями та кивком. Цими снастями з човна легко шукати карася на обширних ділянках ям перед греблями, які зазвичай утворюються після вибірки ґрунту для спорудження дамби.