Лише 15% коштів фонду боротьби з COVID-19 дісталося медицині

Лише 15% коштів фонду боротьби з COVID-19 дісталося медицині

Із всіх коштів, що вже були виділені з фонду боротьби з COVID-19, лише 15% пішли напряму в медичну галузь. Про це пише Економічна правда.

Виявилось, що з 19 мільярдів гривень, які вже були виділені з фонду, лише 3,2 мільярди для МОЗ пішли безпосередньо на потреби лабораторних центрів та лікарень. До прикладу, Міністерству соцполітики виділили близько 10 мільярдів гривень на соціальний захист населення під час обмежувальних заходів карантину. Це – втричі більше, ніж отримав МОЗ.

Не пршкодували грошей і для Міністерства економіки, якому узгодили 2,9 мільярдів для наповнення фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

У списку міністерств, яким погодили виділення коштів, опинилось і МВС, якому узгодили виділити 2,7 мільярдів на зарплати поліцейським, прикордонникам та Нацгвардії.

Окрім коштів, що вже були затверджені Кабміном, свого часу ще чекають багато інших запитів від різних органів влади, які також претендують на гроші зі спецфонду.

Цікаво те, що і в цьому списку МОЗ не лідирує щодо запитуваної суми. Найбільше просять у Міністерстві соціальної політики: 15,2 мільярди гривень на виплати пенсій, надбавок та підвищення до пенсій, на покриття дефіциту коштів Пенсійного фонду.

Чималу суму запросили і в Мінекономіки: 12 мільярдів для наповнення Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Щодо Міністерства охорони здоров’я, то там просять всього 244 мільйони гривень.

«Та й ті кошти збираються витратити не на боротьбу з COVID-19, а для виплат на безперервний професійний розвиток лікарів та інтернів», – йдеться у статті.

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares