Вже традиційно у червні в спортивному комплексі ТНЕУ відбуваються змагання I етапу Всеукраїнської спартакіади серед потерпілих на виробництві «Сила духу».
Цей надзвичайно потрібний соціальний проект ушосте проводить у обласному центрі управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Тернопільській області за підтримки партнерів.
Кожна історія цих людей вражає своїм трагізмом і неймовірною силою волі. Михайла Мішталя із Бучацького району понад двадцять років тому на роботі переїхав трактор. Навіть не переїхав, а наїхав на нього і зупинився. Переляканий водій побіг за допомогою, адже думав, що вбив людину. Чоловік лежав під кількома тоннами металу майже годину і вижив. У тілі практично не було вцілілої кістки. Лікування було тривалим – більше, ніж півроку він не міг поворухнутися. А вибратися з того світу Михайлу допомогла воля до життя і найрідніші люди, заради яких хотілося жити. Дружина ні на мить не відходила від нього і повернула до життя. Родина Мішталь велика і дружна. Подружжя прихистило у своєму домі, де вже підростали донька і син, прийомних дітей. На спартакіаду завжди приїздять разом, щоб підтримати тата.
У 2013 році на першу спартакіаду «Сила духу», за словами організаторів, приїхали тільки 11 учасників, цьогоріч їх приблизно 150. Вони випробували свої сили у шести видах спорту – армспорті, бомбаскеті, гирьовому спорті, дартсі, настільному тенісі та шахах.
У кожного з учасників – своя життєва історія. Любов до життя та спорт – головні ліки, котрі допомогли Валентині Слюсарчук з Тернополя, Андрію Мельничуку із Шумщини, Андрію Зелінському зі Зборівщини та багатьом іншим звичайним людям, які ніколи професійно не займались спортом, стати учасниками і призерами Всеукраїнської спартакіади, а загалом команді з Тернополя вибороти торік бронзу. Своїм прикладом надихнула учасників спартакіади «Сила духу» гостя свята, чемпіон дефлімпійських ігор 2017 року Марія Бала.
Та справа навіть не в нагородах чи призових місцях. Участь у спартакіаді – це вже перемога. Адже є величезна користь простого спілкування. Люди виходять з чотирьох стін, змінюють середовище, діляться своїми знаннями та вміннями, здружуються, починають по-іншому дивитися на світ.
З кожного відділення виконавчої дирекції Фонду в області приїхали не лише новачки, але й ті, хто вже кілька років бере участь у спартакіаді. Деякі учасники приїжджають цілими сім’ями.
Не вперше у спартакіаді бере участь і Руслан Нападій із Підгаєцького району. Чоловік теж приїжджає з сім’єю, яка для нього є найбільшою підтримкою. Працюючи ковалем в Тернополі, отримав серйозну травму ноги, але завдяки допомозі всіх небайдужих, а також Фонду соціального страхування України, почав інтенсивне лікування. І зараз продовжує жити та плідно працювати.
Для Руслана ця спартакіада – вже п’ята. Він займається одразу кількома видами спорту, а також залучає своїх маленьких дітей до здорового способу життя.
За підсумками загальнокомандної першості перемогу вибороли члени спортивно-аматорського Бережанського відділення управління виконавчої дирекції ФССУ в Тернопільській області. На другій сходинці – спортсмени-аматори Тернопільського міського відділення, а третє місце посіли члени Кременецького спортивно-аматорського відділення. Переможці отримали грошові та цінні призи, кубки та медалі.
Із кращих в особистому заліку буде сформовано команду з 11 учасників. Вони візьмуть участь у фіналі Всеукраїнської спартакіади, яка відбудеться у вересні в Ужгороді.