Матері пройшли пішки 54 кілометри до Зарваниці з молитвою за дітей і мир

Матері пройшли пішки 54 кілометри до Зарваниці з молитвою за дітей і мир

Сотні жінок взяли участь у пішій прощі до духовного центру в селі Зарваниці. Серед них – матері героїв Небесної cотні та воїнів, які загинули під час АТО, ООС.

Паломництво відбулося у минуі вихідні. 54 кілометри маршруту з Тернополя жінки пройшли за два дні.

Розпочалося паломництво літургією в тернопільській Катедрі. Після цього жінки добиралися до місця призначення маршрутом Тернопіль-Городище-Ішків-Золотники-Зарваниця, ночували у придорожніх селах.

Уже в Зарваниці напередодні Дня матері відбулася молитовна зустріч із матерями загиблих героїв на Сході та Небесної Сотні. Розпочалася вона з літургії в духовному центрі, яку очолив архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій Семенюк.

Також присутні взяли участь у поминальному молебні в каплиці святого Юрія Переможця. Там відслужили панахиду за героями, які віддали життя за незалежність України. Опісля матерів та дружин героїв привітали представники влади.

– Постійно молимося за світлі душі Героїв Небесної Сотні та світлі душі Героїв, які загинули на Сході у боротьбі із російським агресором, захищаючи нашу землю від  окупантів. І сьогодні, спільно складаємо щиру молитву їхній світлій пам’яті. Великий Українець, Блаженніший Любомир Гузар, другі роковини відходу якого у вічність будуть у кінці травня, про таких Героїв казав: «Суверенітет за своєю глибинною суттю є станом душі, який проявляється в усвідомленні власної гідності, у розумінні та шануванні своєї історії, культури, мови, у відповідальності за рідну землю та за благо свого народу і в готовності його захищати». Слова зайві – просто пам’ятаймо їх і те, якою дорогою ціною Україна торує шлях до справжньої, демократичної, європейської, суверенної держави, – сказав у своємузверненні голова обласної ради Віктор Овчарук.

Завершилася проща спільною молитвою матерів біля символічної купелі святої Анни.

Масове паломництво жінок до Зарваниці, де розташований духовний центр Української греко-католицької церкви, проводять щороку. Влаштовують його у травні, з нагоди Дня матері. Цьогорічна проща – уже дванадцята.

Loading...
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares