Мешканці Конюхів на Тернопільщині у Росію не втікають і готові захищати Україну

Мешканці Конюхів на Тернопільщині у Росію не втікають і готові захищати Україну

DSC_0382

Одне з найбільших сіл Тернопільщини вчора прославилося на всю Україну. У Генштабі Збройних Сил України заявили, що  жителі західних областей масово виїздять за кордон, аби уникнути мобілізації, мовляв, цілими автобусами втікають з сіл в Росію на заробітки. Зокрема, навели приклад села Конюхи Козівського району, звідки, нібито, виїхало два автобуси чоловіків, аби не йти до війська.

DSC_0371

Звістка про масову втечу тернополян до  країни-агресора була спростована Адміністрацією Президента, однак інформацію відразу ж розтиражували російські ЗМІ.

«Наш ДЕНЬ» кілька місяців тому писав про село Конюхи, яке є лідером в області за кількістю багатодітних родин. Тож ми вирішили особисто перевірити, чи дійсно жителі села бойкотують мобілізацію і як сприйняли заяву чиновника мешканці Конюхів.

DSC_0360

Село Конюхи розташоване більше, ніж за п’ятдесят кілометрів від обласного центру. Налічує воно близько 2,5 тисяч мешканців. Однак у селі немає ані хороших доріг, ані роботи. Більшість чоловіків, аби прогодувати родини регулярно їздять на заробітки.

– Ніхто нікуди не тікає. Є можливість – кожен їде заробляти копійку, – каже  жителька села Світлана Рижко. – Бо на що жити? У селі роботи нема  Одна пенсія. Треба поле обробити, купу грошей вкласти в господарство. А де їх взяти?

DSC_0394

Люди в Конюхах про заяву Генштабу дізналися з новин. Кажуть, жодні автобуси із села не виїздили. Із Конюхів зараз сім хлопці у зоні АТО, ще 11 проходять строкову службу у різних куточках держави.

Як у селі відбувається четверта хвиля мобілізації, ми вирішили поцікавитися у сільській раді. Та на місці застали лише секретаря Стефанію Франків. Сільський голова отримав повістку і саме проходив медичну комісію.

DSC_0390

– Зараз медогляд проходять п’ятеро чоловіків. Три йде добровольцями на контрактну службу і двоє за повістками. І навіть сільському голові нині повістку вручили. Он – медогляд проходить, – розповідає Стефанія Франків. – У селі заява столичного чиновника обурила людей. Від війська тут не тікають і масового виїзду за кордон зараз нема. Це – неправда.

У селі, розповідають місцеві жителі, після свят чоловіки справді їдуть на заробітки. Та через війну з Росією більшість працює сьогодні у Києві на будовах. А ще у Конюхах 32 багатодітні сім’ї, тож чоловіків з них до війська не беруть. Та в разі потреби жителі села готові захистити Україну.

DSC_0379

– Як? Служать хлопці і боягузами їх рахують? – обурюється Олександр Савків. – Є і добровольці,  що служать. Як буде оголошений воєнний стан, загальна мобілізація, то я думаю, що взагалі всі підуть.

У сільській раді кажуть, що повістки розносять сумлінно, священик в церкві закликає боронити Україну. Однак дуже часто повістки приходять тим, хто вже служить в зоні АТО, або давно виписався із села. Тож запрошують високопоставлених чиновників в гості, аби ті на власні очі переконалися, що ніхто із села не втікає. А ще особисто провести агітацію за службу в армії і захист держави.

 

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *