Микола Янович обіцяє СЕМИРІIЧКУ «пакращення» і стабільності. Витримаємо?

Микола Янович обіцяє СЕМИРІIЧКУ «пакращення» і стабільності. Витримаємо?

Дожилися! Опозиційні фракції у Верховній Раді пропонують ввести кримінальну відповідальність за «політичне сутенерство» і «втягування у політичну проституцію». Йдеться про перебіжчиків, по-народному – «тушок».

 

Головою партії на об’єднавчому з’їзді переобра¬ли Юлію Тимошенко. Керівни¬ком політради - Арсенія Яце¬нюка. Деякі члени «Батьків¬щини» називали об’єднання рейдерським захопленням їх¬ньої партії Арсенієм Яценю¬ком. «Фронтовики» це запере¬чують…Один із авторів цієї ідеї – нардеп від «Батьківщини» Ан­дрій Сенченко пояснив: «При­кладів підкупу депутатів у нас в парламенті маса – у минуло­му скликанні це довів Роман Забзалюк, котрий працював під прикриттям в іншій фрак­ції».

Політичною проституці­єю автори документа пропо­нують вважати «зміну полі­тичних поглядів або відступ від передвиборної програми під тиском влади, за гроші або інші преференції». «Якщо за політичну проституцію депу­тат має нести політичну від­повідальність, його дії оцінять виборці, то політичне суте­нерство – інша справа! Це яви­ще полягає у погрозах, спро­бах впливу на бізнес або ро­дину депутата, підкуп депута­тів», – наголосив Андрій Сен­ченко. І додав: «Ті, хто цим за­ймається, повинні нести кри­мінальну відповідальність – від п’яти до десяти років по­збавлення волі з конфіскацією майна».

Документ мав би зупини­ти перехід депутатів від опо­зиції до парламентської біль­шості. Проте не віриться, що законопроект «Про внесення змін до Кримінального кодек­су» у частині відповідальнос­ті осіб за «політичне сутенер­ство або втягування у полі­тичну проституцію» буде при­йнятий. Представники Партії регіонів категорично висту­пили проти. Та й не всі опози­ціонери підтримують таку іні­ціативу. Воно й зрозуміло: на­віщо відмовлятися від шансу отримати мільйонні «винаго­роди» за зміну політичної орі­єнтації?

Топовою темою вітчиз­няної політики стало злит­тя «Батьківщини» з «Фрон­том змін» та ПРП. Соратники Юлії Тимошенко запевняють: екс-прем’єр активізує свою політичну присутність і саме вона є ідеологом перетворен­ня трьох згаданих політсил у єдину партію, проголошену минулої суботи на спільному з’їзді просто неба.

Головою партії на об’єднавчому з’їзді переобра­ли Юлію Тимошенко. Керівни­ком політради – Арсенія Яце­нюка. Деякі члени «Батьків­щини» називали об’єднання рейдерським захопленням їх­ньої партії Арсенієм Яценю­ком. «Фронтовики» це запере­чують…

Також об’єднана опози­ція «Батьківщина» виріши­ла висунути Юлію Тимошен­ко кандидатом у президенти на виборах 2015 року. Опаль­на екс-прем’єрка може скласти серйозну конкуренцію для ни­нішнього Президента, звісно, за умови, якщо вийде до цьо­го часу на волю і зможе брати участь у виборах. Віктор Яну­кович, у свою чергу, позбу­ватися влади наміру немає. Майбутнє для нього втрачає сенс без президентської була­ви, Межигір’я і необмеженого впливу на політично-бізнесові процеси в державі.

Провладним політичним силам також потрібний Ві­ктор Федорович. Так, Микола Азаров уже заявив, що Украї­ну очікують сім років політич­ної і економічної стабільнос­ті, оскільки альтернативи ни­нішньому Президенту на ви­борах-2015 немає. Прем’єр пе­реконаний: Віктор Янукович залишиться на своїй посаді.

А ось Юлію Володимирів­ну можуть підстерігати не­приємні сюрпризи. Хтозна, які кримінальні справи і за якими статтями можуть ще поруши­ти проти неї. Зрештою, й поча­ті справи не завершені.

А, можливо, для Тимошен­ко організують «лікуваль­ну» імміграцію до Німеччини чи іншої західної країни. І та­ким чином позбавлять її ре­ального впливу на українську політику та унеможливлять участь у президентських пе­регонах.

Як би там не було, нова полі­тична гра розпочалася. Роблять­ся ставки. І вони досить високі…

Попри браві реляції Мико­ли Яновича про «економічну стабільність», бюджет-2014 буде напруженим, сказав голо­ва Верховної Ради Володимир Рибак. Про це свідчить проект основних напрямів бюджетної політики на наступний рік.

Та й в політичному сен­сі до «пакращення» не йдеть­ся: число протестних акцій в Україні зростає. Багатьох лю­дей спонукає до цього недові­ра до вітчизняного політику­му, правової системи, влади а також і бідність.

Стосовно останнього, за­ступник голови Союзу юрис­тів України, колишній омбуд­смен Ніна Карпачова під час парламентських слухань на тему: «Стан дотримання прав людини в Україні» заявила, що у нашій державі від бідності страждає понад 70 відсотків населення. Прірва між бага­тими і бідними вражає. Пер­ші заможніші від інших у 45 (!) разів. Водночас середньоєвро­пейський показник не переви­щує 4,5 раза. Борги із заробіт­ної плати у травні перевищи­ли 1,56 мільярда гривень.

Чи переживе держава і на­род ще сім років «політичної і економічної стабільності» та «пакращення»?..

 

Ольга ЧОРНА. 

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *