Милосердя, яке змінює долю: українець Іван Нечипорко об’єднав французів для допомоги дівчині з Тернопільщини (ФОТОРЕПОРТАЖ)

DSC_0503

У минулий четвер у Чортківському гуманітарно-педагогічному коледжі імені Олександра Барвінського зустрічали гостей із Франції. Жителів міста Санс об’єднав наш земляк Іван Нечипорко та ідея милосердя. Гуманітарна асоціація “Січ” уже багато років допомагає українським діткам, зокрема, з коштами на дорогі операції. Студентка коледжу Наталя – одна з тих, чию долю змінила доброта незнайомих людей.

DSC_0500

Кожному даються випробування по силі, і завжди є люди, які простягнуть руку допомоги. Наталя багато років вчилася жити зі своєю хворобою. Лікарі виявили в дівчинки кіфосколіоз – викривлення хребта. Щоб вилікувати її, потрібно було зробити складну і дорогу операцію. Українські лікарі погодились прооперувати, проте, окрім великої суми грошей – 200 тисяч гривень, потрібні були імплантанти, які виготовляють тільки за кордоном.

Близькі дівчинки почали писати листи-прохання про допомогу через інтернет до різних благодійних організацій. Незабаром отримали відповідь з міста Санс у Франції від членів гуманітарної асоціації “Січ”. Дізнавшись про проблему української дівчинки, благодійники зібрали необхідні кошти, купили імплантанти і передали в Україну. Наталю вдалося успішно прооперувати, і зараз вона навчається в Чортківському педагогічному коледжі на 2 курсі.

DSC_0522

Минулого тижня члени гуманітарної асоціації, які долучилися до збору коштів на операцію дівчинки, приїхали в Чортків, щоб познайомитися з її близькими, поцікавитися, як змінилося її життя, чим захоплюється та про що мріє. З особливим теплом їх зустрічали у Чортківському коледжі, де вчиться Наталя. Викладачі та студенти на чолі з директором коледжу Романом Пахолком подякували гостям за милосердя та небайдужі серця.

– Наша асоціація – гуманітарна, всі учасники добровільно віддають свій час, аби покращити долю тих, хто потребує допомоги в Україні, – розповів Іван Нечипорко. – Ми допомагаємо малозабезпеченим, багатодітним і незаможним сім’ям. І вже прооперували близько 40 діток в Україні. Учасники нашої організації не багаті люди, просто мають щире і чуйне серце і бажання хоч трішки комусь допомогти.

DSC_0487

Пан Іван – професійний співак, колишній артист хорової капели імені Григорія Верьовки. Він народився у Черкаській області, однак з 1995 року мешкає у Франції. Справжній патріот рідної землі,  надзвичайно швидко опанував французьку і зачарував французів Україною. У місті Санс, яке розташоване за 120 кілометрів від Парижа, він разом із громадянкою Франції Монік Моте створив гуманітарну громадську асоціацію “Січ”. І вже близько двадцяти років її учасники допомагають українцям. До речі, при асоціації пан Іван організував хоровий колектив. Французи та навіть японки співають від щирого серця українські пісні.

– Нас зібрала тут ідея любові, – зауважив під час зустрічі Роман Пахолок. – Небайдужі серця наших гостей є прикладом і для нас, аби творити добро.

DSC_0529

Творчі колективи коледжу підготували для учасників асоціації концерт, звучали пісні не лише українською, а й французькою та італійською мовами. Високий професійний рівень концерту французи оцінили достойно й не шкодували аплодисментів.

Вразило іноземців, що пан Роман, вільно спілкуючись французькою, вів концерт та був з ними весь час їхнього перебування в закладі. Розчулили гостей і українські вишиті рушники та ікона в подарунок.

Гості з Франції перебували в Україні більше тижня. Відвідали з подарунками інших своїх підопічних, діток в інтернатах.

– Це неймовірне щастя, – каже Іван Нечипорко, – коли бачиш, що завдяки такій допомозі змінюється чиясь доля. Коли хтось влаштовує своє життя, як, наприклад, ще одна дівчина, яка навіть мріяти не могла про сім’ю, а після операції одужала, вийшла заміж і нині має двоє діток.

Антоніна Брик

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *