Минула доба у медиків швидкої допомоги Тернопільщини була неспокійна: виїжджали на аварії, травмування, до «ковідних» хворих…

Минула доба у медиків швидкої допомоги Тернопільщини була неспокійна: виїжджали на аварії, травмування, до «ковідних» хворих…

30 листопада медики швидкої Тернопільщини обслужили 226 викликів до пацієнтів, здійснили 89 госпіталізацій; з них у Тернополі обслужено 114 викликів, госпіталізовано 31 пацієнта. Минулої доби у службі швидкої допомоги області зафіксовано 26 викликів до хворих з уже  підтвердженим діагнозом ковід, госпіталізовано 18 ковідних пацієнтів. Із підозрою на ковід у службу швидкої звернулося ще 12 пацієнтів, 7 госпіталізовано.

30 листопада уже традиційно було багато виїздів до пацієнтів з ознаками ковіду, підвищеною температурою та двосторонньою вірусною пневмонією. Найбільше викликів до хронічних хворих та на різні критичні стани. Почастішали виклики до пацієнтів з важкими депресивними станами, безхатченків, а особливо – до чоловіків у стані сильної алкогольної інтоксикації. Також побільшало викликів на нещасні випадки та ДТП.

О 16.56 швидка виїжджала у с. Дружба Теребовлянського району, де надавала допомогу 51-річній пацієнтці, яку на пішохідному переході збила автівка. Із закритою черепно-мозковою травмою, струсом головного мозку, гематомами потиличної ділянки голови потерпілу, після оперативно наданої допомоги, шпиталізовано у Теребовлянську райлікарню.

Масштабна аварія 30 листопада сталася у с. Лосятин Кременецького району, куди о 20.40 виїжджали три бригади швидкої. Унаслідок зіткнення легкового авто та буса травмувалося п’ятеро осіб. 20-річний пасажир буса унаслідок сильного удару отримав закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку та закритий перелом виличної кістки; 18-річна пасажирка авто отримала закриту черепно-мозкову травму; 18-річний пасажир автівки отримав закриту черепно-мозкову травму та перебував у стані церебральної коми; 18-річна пасажирка автівки отримала закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку й тупу травму живота. На превеликий жаль, 26-річного учасника ДТП врятувати не вдалося. Усіх потерпілих, після оперативно наданої допомоги, шпиталізовано у Кременецьку райлікарню.

Не бракувало 30 листопада й побутових травмувань. Так, о 8.12 бригада швидкої виїжджала на вул. Лепкого у Тернополі, де надавала допомогу 28-річному пацієнтові. Чоловік скаржився на кровотечу з рани на правому плечі та різкий біль. Як з’ясувалося, пацієнт травмувався вдома: перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, вибив плечем скло в дверях. Із різаною раною медіальної поверхні правого плеча, зупиненою венозною кровотечею та після вчасно наданої медичної допомоги пацієнта доставлено у травмопункт.

О 13.29 бригада швидкої виїжджала на просп. С. Бандери, де надавала допомогу 79-річній пацієнтці. За словами жінки, вночі вона «зачепила варикозний вузол» й почалась кровотеча. Після накладення тугої пов’язки, зупинення венозної кровотечі пацієнтку шпиталізовано у лікарню швидкої допомоги.

О 3.59 бригада швидкої виїжджала на вул. Д. Галицького, де надавала допомогу 6-місячній дитині. Дівчинка вночі впала з ліжка й стала дуже неспокійною. Із підозрою на закриту черепно-мозкову травму дитину, після наданої допомоги, шпиталізовано в обласну дитячу лікарню.

Михайло ДЖУС, генеральний директор Центру ЕМД Тернопільщини.

About The Author

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares