Митець з Тернопільщини продав свої картини і книги, щоб допомогти ЗСУ

Митець з Тернопільщини продав свої картини і книги, щоб допомогти ЗСУ

Поет, письменник, історик-краєзнавець і художник Микола Кучмій з села Васильківці, що на Чортківщині, влаштував ярмарок своїх картин і книжок. А вторговані від продажу кошти передав на потреби ЗСУ. 

– За все життя я написав десятки історичних книг, сотні віршів на різну тематику та намалював понад двісті картин. Майже нічого не продавав, більшість дарував знайомим, рідним, односельцям, школі. Сьогодні, у такий важкий для країни час, коли російські окупанти на своєму шляху нещадно нищать усе українське, аж до книг, вирішив організувати виставку-продаж своїх робіт і виручені кошти передати на потреби наших військовослужбовців,- розповідає пан Микола.

За підтримки місцевої влади, голови Васильковецької громади Андрія Гайдаша, завідувачки відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Зоряни Роги, місцевих фермерів Володимира Коваля та Івана Гути підготували й організували благодійний мистецький захід “Творчий вечір Миколи Кучмія”.  Долучилися представники майже всіх сіл громади, зокрема вчителі. Один з творів поета та дві власні пісні виконав запрошений співак – соліст гурту “Світозари” Ігор Яснюк з Тернополя. Благодійний захід підтримали і чисельні давні друзі й однодумці Миколи Кучмія.                                                                                               За продані книги автора вдалося виручити понад 4 тисячі гривень, за картини – близько 7 тисяч. Наступного дня ще тисячу гривень додали педагоги з Целієва.  Загалом того дня зібрали 26,5 тисяч гривень.  Усі кошти передали до загального збору для купівлі авто для батальйону “Тернопіль”, в якому служать і вихідці з Васильківців.

Марія МАЙДАНЮК.                                                                                                        

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *