На березі річки Гнізна висадять долину нарцисів

На березі річки Гнізна висадять долину нарцисів
У місті Збараж місцеві жителі хочуть створити нову туристичну родзинку – висадити долину нарцисів. Ініціатива належить Збаразькому будинку дитячої та юнацької творчості і лідерам учнівського самоврядування Збаражчини “Голосок”.

«Ідея з’явилася у нас ще у травні, — розповідає Наталя Гортинська, куратор учнівського самоврядування у Збаражі. —  Ми дізналися, що у Кременці у підніжжі гори Бона висадили таку долину і вирішили, чому б не зробити щось схоже у себе. Запропонували таку ідею міському голові. Він погодився і взялися обирати місце, яке б гарно проглядалося і було зручно фотографуватися»

Ідею підтримав міський голова Роман Полікровський та пообіцяв свою допомогу. Ділянку для висаджування нарцисів вибрали на березі річки Гнізна і розпочали збір цибулин цих весняних квітів.

«Шановні збаражани! Давайте разом створимо ще одну окрасу нашого міста! – закликали ініціатори акції. – Поділіться своїми квітами, приносьте цибулини нарцисів у Будинок дитячої та юнацької творчості за адресою вул. Чорновола,1».

Збаразьку долину нарцисів планують закласти до  Дня Незалежності. Долучитися до акції запрошують усіх містян – можна приносити цибулини різних кольорів, а також у майбутньому долучитися до висадки квітів. Про дату і час саджання нарцисів повідомлять згодом.

До слова, на Закарпатті поблизу міста Хуст розташована долина нарцисів – одне з найбільших у Європі скупчень нарциса вузьколистого. Це популярна туристична локація і  заповідна територія, яку охороняє ЮНЕСКО. У містечку Кременець  в підніжжі гори Бона долину нарцисів висадив місцевий житель Микола Срібний разом з дружиною. Цього року квіти масово розквітли і це стало справжньою окрасою міста.

Юля СЕМЕНЮК

Loading...
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares