На пластунську розколяду по-тернопільськи приїхали з Києва та навіть США

Наш народ має багату культуру, основа якої складається із цінностей, які є надбанням багатьох поколінь. І не доречно заперечувати, що ще із прадавніх часів до нас іде життєва мудрість, певна настанова, яка закладена в українських звичаях, обрядах. Різдво Христове – одне з найважливіших свят у році, що має багатовікові традиції. І взагалі, зима у нас асоціюється саме із різдвяними святами. Але зима поволі відходить від нас, однак потрібно гідно провести Різдвяні свята. Тому 9 лютого 2020 року в приміщенні ресторану «На дубах», на території Великогаївської ОТГ, Тернопільський обласний пластовий вишкільний центр зібрав чудове товариство для «Пластової розколяди».

Зимові свята проводжають розколядою  – гучно, весело, багато. Після свят Водохреща та Івана Хрестителя закінчується вулична коляда, щедрівки, вертепи. Розколяда важлива тим, що її святкують громадою, в колі друзів і родини. На свято приходять із добрим настроєм і позитивними думками. Саме такими були і наші гості, які приїхали з різних куточків Тернопільщини, Києва та навіть США.

Всі присутні на початку отримали благословення від Преосвященного Владики Дмитра та Високопреосвященнішого Владики Нестора. Далі була нагода побачити коротко роботу Тернопільського обласного пластового вишкільного центру за рік. Потім спільно колядували із студентами Тернопільського музичного коледжу ім. Соломії Крушельницької. Привітати гостей з розколядою завітали Великогаївський вертеп, Підволочиські та Великогаївські колядники, Козівська Маланка. Після чудового колядування, щедрування та засівання, учасники мали змогу ще й потанцювати українські народні танці, а саме «Плескач», «Канаду», «Гречаники», завдяки родинному гурту Гребеняків. На кінець заходу спільною молитвою подякували Богу за чудовий вечір, за те, що зібрав усіх в дружньому та родинному колі.

До організації «Пластової розколяди» долучилося багато людей. Учасники вдячні  директору Оксані Шамрик та працівникам Тернопільського обласного пластового вишкільного центру;  голові Великогаївської ОТГ Олегу Кохману; ведучим заходу Віталію Міщуку та Ірині Павлюк; директору та працівникам ресторану «На дубах»; СОК “Добрий продукт”; Тернопільському музичному коледжу ім. С. Крушельницької; молодіжному хору с. Великі Гаї; дитячому зразковому театру «Дивосвіт» з смт. Козова; соціальній пекарні «Добродій» із Самбірщини Львівської області; фотографу та відеооператору Віктору Смоляку.

Діана МИЧКО

  • IMG_6874
  • IMG_7171
  • IMG_7157-Pano
  • IMG_7103
  • IMG_7084

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *