З них майже тисячу поставлені на облік з початку цього року – таку статистику озвучив інспектор відділу дільничних офіцерів управління превентивної діяльності поліції Тернопільщини Дмитро Адамович.
-За чотири місяці до поліцейських надійшло понад дві тисячі повідомлень від потерпілих від домашнього насильства, – розповів Дмитро Адамович. – Зверталися переважно жінки – 1320 повідомлень. Від неповнолітніх надійшо 27 заяв. За даними фактами розпочато п’ять кримінальних проваджень, складено майже півтори тисячі адміністративних протоколів.
Нагадаємо, на законодавчому рівні, у зв’язку з введенням у дію закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству», передбачено жорсткіші покарання для кривдників та дозволено поліції контролювати поведінку порушників, аби уникнути повторного насилля. Тепер за домашнє насильство передбачена кримінальна відповідальність – до двох років позбавлення волі.
Під термін «домашнє насильство» підпадають усі акти фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, вчинені між колишнім чи теперішнім подружжям чи людьми, які разом живуть чи жили.
Порушникам закону загрожує покарання у вигляді штрафу в розмірі від 170 до 680 гривень, від 30 до 60 годин громадських робіт, адмінарешт до 15 діб. Якщо в діях насильника будуть ознаки кримінального злочину, то покарання буде суттєвішим: громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років.
Нагадаємо, що жертви домашнього насилля мають доступ до безоплатної вторинної правової допомоги – держава надає таким людям можливість скористатися послугами кваліфікованого адвоката, не сплачуючи за це.
Про домашнє насилля поліцію можуть повідомляти не лише жертви. Медики, вчителі, які виявлятимуть подібні факти щодо дітей чи отримуватимуть про це заяви або повідомлення, повинні не пізніше, ніж за одну добу поінформувати про це поліцейських.