Єдиний внесок для найманого працівника з інвалідністю

Єдиний внесок для найманого працівника з інвалідністю

Відповідно до частини 1 ст. 7 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Закон №2464), платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), зазначені у ст. 4 Закону №2464, зокрема особи, які провадять незалежну професійну діяльність та використовують найману працю, нараховують ЄВ на суми нарахованої кожній застрахованій особі зарплати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці».

ЄВ для платників, зазначених у ст. 4 Закону №2464, встановлюється у розмірі 22 відсотки до визначеної ст. 7 Закону №2464 бази нарахування ЄВ.

Згідно з частиною 13 ст. 8 Закону № 2464, ставка 8,41 відсоток визначеної бази нарахування ЄВ для працюючих осіб з інвалідністю, встановлена тільки для підприємств, установ, організацій та фізичних осіб – підприємців, у тому числі ФОП – платників ЄП, в яких працюють особи з інвалідністю.

Встановлений частиною 13 ст. 8 Закону № 2464 перелік осіб, які мають право на застосування ставки 8,41 відсоток, є виключним і не розповсюджується на осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та використовують працю найманих працівників – осіб з інвалідністю.

Таким чином, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, нараховують ЄВ на зарплату працівників – осіб з інвалідністю у розмірі 22 відсотки до визначеної бази нарахування ЄВ.

Сектор комунікацій Головного управління ДФС у Тернопільській області.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *