18 березня нашу планету накриє потужна магнітна буря. Також загострена геомагнітна обстановка очікується 14-17 березня.
На Сонці очікується черговий спалах, в результаті якого в Космос буде викинуто велику кількість сонячної плазми. Астрономи попереджають про магнітну бурю, яка накриє Землю 18 березня. Також неспокійна геомагнітна обстановка очікується 14-17 березня. Про це повідомляє «Сьогодні» з посиланням на Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США.
Варто зазначити, що перший за кілька місяців викид плазми з атмосфери Сонця стався нещодавно – 12 лютого. Плазмі потрібно мінімум добу (найчастіше близько 2-4 дні), щоб подолати відстань між Землею і Сонцем.
Як відомо, магнітні бурі можуть стати причиною збою в роботі електроніки, систем навігації та зв’язку, що використовують орбітальні апарати. Так, наприклад, в 1989 році потужна магнітна буря призвела до того, що в енергосистемі канадської провінції Квебек перегоріли трансформатори. Атмосфера Землі нагрілася, піднялася вгору. В результаті супутники, які низько летіли, зійшли з орбіт, деякі з них були втрачені.
Також було доведено і вплив магнітних бур на самопочуття людей. Є навіть категорія метеозалежних людей, які в цей період відчувають погіршення стану здоров’я, головні болі, погане самопочуття.
Найпоширенішим симптомом, на який скаржаться метеозалежні люди, є головний біль. Наш мозок повинен кожну секунду адаптуватися до сигналів, які надходять ззовні – змінюється вологість, температура або тиск тощо. Під час адаптації до змін погоди мозок переходить на більш інтенсивний режим роботи, витрачає більше сил. Це збудження йде на тканини, голова починає боліти.