На Тернопільщині медики попереджають про небезпечну хворобу, яку привозять з курортів

На Тернопільщині медики попереджають про небезпечну хворобу, яку привозять з курортів

Захворіти на малярію можна навіть протягом півтора року після відвідин країни, в якій поширена ця інфекція.

Вважається, що малярія – це екзотична інфекція. Однак хворі з таким діагнозом – не дивина і в українських лікарнях. У Тернопільській області цього року зареєстрували вже другий випадок малярії, яку привезли з-за кордону. Епідеміологи говорять про небезпеку поширення недуги в значних масштабах.

– Малярія – загрозливе для життя інфекційне захворювання, яке передається через укуси комарів. Захворювання проявляється, як мініум, через 7 діб від зараження, максимум – через рік-півтора, в залежності від виду збудника, стану імунної системи організму людини. Малярію називають «мавпою» різних захворювань і вона може імітувати ГРВІ, грипп та інші недуги. Перебіг хвороби супроводжується гарячкою, ознобом, потовиділенням, збільшенням розмірів селезінки та печінки, характеризується хронічним перебігом з можливістю рецидивів, летальних завершень, – кажуть у Тернопільському обласному лабораторному центрі МОЗ України.

За даними ВООЗ, малярія продовжує загрожувати 40% населення світу. Щорічно малярією хворіє понад 500 мільйонів людей, а більш одного мільйона помирає від цієї хвороби. Як пише Центр новин ООН, що дві хвилини через малярію помирає одна дитина. Найважчий тягар малярії лежить на країнах Африки на південь від Сахари, але хвороба також вражає людей в Азії, Латинській Америці, Близькому Сході, країнах Європи.

– У Тернопільській області в післявоєнний період для боротьби з поширеною на той час малярією в 1948 році була створена Тернопільська обласна малярійна станція, – розповідають  лабораторному центрі. – У штат станції входили: лікар-маляріолог, лікар-гельмінтолог, лікар-ентомолог, помічник маляріолога, помічник ентомолога, лаборант, інструктор-боніфікатор. Для обробки анофелогенних водойм і приміщень для боротьби з комарами на посаду боніфікаторів обласної малярійної станції приймали сезонних робітників.У 1956 році місцева малярія на території області була ліквідована.

Як зазначають у центрі, сьогодні знову виникають ризики виникнення та поширення місцевої малярії на території області.

– Для цього є всі передумови, – кажуть епідеміологи. – Зокрема, наявність і стабільна чисельність переносників збудників малярії (комарі виду Anopheles maculipennis). Більше 30% водоймищ є придатними для розвитку комарів. За останні 10 років збільшилися терміни епідсезону: сезон ефективного зараження комарів збудником малярії з 87 до 110 днів; сезон можливого зараження людей – з 123 до 140 днів (з травня по жовтень).

Водночас реєструються завізні випадки малярії. Щорічно неблагополучні щодо малярії країни відвідує 6-8 тисяч мешканців області, а громадяни цих країн приїжджають на Тернопільщину.

 Таким чином, епідситуація з малярії в області наразі визнана нестійкою, зазначають в лабораторному центрі.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *