На Тернопільщині нечистоти скидали… у річку: у водоймі загинула риба через недобросовісних комунальників (ФОТО)

У Теребовлі відходи підприємства системно отруюють річку. У Гнізній гине риба, а люди бояться екологічної катастрофи. Громадські активісти зафіксували факт забруднення водойми і повідомили правоохоронців. За фактом системного забруднення річки прокуратура розпочала кримінальне провадження. Білу піну на поверхні води та мертву рибу помітили місцеві жителі. Люди запідозрили, справа у відходах місцевого молокопереробного підприємства.

річка6

– До нас неодноразово зверталися рибалки з повідомленнями про те, що у Гнізні гине риба, – розповідає Андрій Об’єщик, керівник ГО «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля». – Ми виїхали на місце і побачили, що відходи із запахом сироватки, які характерні для молокозаводів, без жодного очищення виливають у річку. Це специфічні, шкідливі для навколишнього середовища відходи. Така ситуація неприпустима.

Громадські активісти разом із місцевими жителями звернулися до правоохоронців. За фактом забруднення річки відходами з підприємства почали розслідування.

річка2

– Теребовлянською місцевою прокуратурою розпочато кримінальне провадження за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.242 КК України – порушення правил охорони вод, – повідомила прокурор Теребовлянської місцевої прокуратури Тетяна Бойко. – Призначено екологічну перевірку. На даний час ми очікуємо її результатів.

На молокопереробному підприємстві ситуацію не коментують. Запевняють, з їх боку жодних порушень немає. З комунальниками громади, які займаються переробкою відходів, підписані договори.

річка1

– Як підприємство може підписувати договір про очищення стічних вод та утилізацію відходів, якщо не має технічної можливості це робити? – каже Андрій Об’єщик. – Тобто, гроші вони беруть, ці кошти кудись дівають,  але, на жаль, нічого не роблять. Тому відходи течуть прямо в річку. З іншого боку, підприємство повинно відстежувати рівень забруднення своїх стоків. Якщо він дуже високий, то робити попередню очистку.

Роз’яснити ситуацію було нікому – керівника місцевого комунального підприємства на місці не було. Працівники повідомили, він на об’єкті.

На даний час збитки від скиду відходів в річку оцінюють екологи. Після проведення відповідних експертиз висновки передадуть правоохоронцям.

Андрій Об’єщик зазначає, такі ситуації трапляються регулярно і у містечках області, і в самому Тернополі. Цікаво, що отакий спосіб укладання договору з комунальним підприємством, яке не має технічних можливостей очищувати відходи, звична практика. Тому жителям міст потрібно бути обережними і са-мотужки стежити за станом водойм та повідомляти правоохоронців в разі їх забруднення.

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *