На Тернопільщині сплатили за землю майже 288 млн грн

На Тернопільщині сплатили за землю майже 288 млн грн

Упродовж дев’яти місяців цього року платники податків сплатили до місцевих бюджетів Тернопільщини 287 млн. 966,7 тис. грн. за землю. Це перевищило очікувані надходження на 19,6 відсотків. Відтак, бюджети додатково отримали 47,1 млн. грн. Якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, то сплата зросла на 54,9 млн. грн.

Понад 76 відсотків цього платежу – внесок юридичних осіб. Вони перерахували понад 219 млн. 251,7 тис. грн. плати за землю, що на 44,3 млн. більше, ніж очікувалось. Фізособи поповнили скарбниці місцевих громад на 68 млн. 715 тис. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року, приріст платежу склав 6,3 млн.

Слід нагадати: згідно з нормами Податкового кодексу України, власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Юрособи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня 2019 року та  подають податкову декларацію на поточний рік до податкових органів за місцезнаходженням земельних ділянок не пізніше 20 лютого поточного року. Це звільняє їх від обов’язку подавати таку звітність щомісячно.

Сектор комунікацій Головного управління ДПС у Тернопільській області.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares