На Тернопільщині стартує масове тестування на антитіла до коронавірусу

На Тернопільщині стартує масове тестування на антитіла до коронавірусу

Наприкінці травня область отримала пробну тест-систему для обстеження населення на COVID-19 методом ІФА (імуноферментного аналізу). Основою вказаного методу є можливість виявити антитіла до коронавірусу.

На Тернопільщині проведено вже 84 проби, 10 з яких — позитивні. Про це повідомила головна санітарна лікарка Тернопільської області Оксана Чайчук під час брифінгу 1 червня.

«Це означає, що люди мають певний рівень імунітету до коронавірусної інфекції. Ми отримали ще 10 тест-систем і вже готові до тестування окремих категорій населення, що визначені алгоритмом Міністерства охорони здоров’я України», – зазначила Оксана Чайчук.

У першу чергу тестують людей, які забезпечують боротьбу з коронавірусом і працюють у вогнищах захворювання. Це медики, працівники Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС тощо. У той же час головна санітарна лікарка Тернопільської області наголошує: процес лише стартував і можливість пройти тестування на антитіла до коронавірусу матимуть всі охочі.

Лікувальні заклади, у яких наявні ІФА-апарати також закуплять тест-системи.

«Отож в області ми починаємо масштабну роботу по визначенню імуноглобулінів М (це рівень, що виявляє гостру стадію захворювання коронавірусної інфекції) та антитіл класу G, що з’являються, як правило, з 7-10 дня від появи клінічних симптомів. Тест на антитіла класу G визначає чи перенесла. Якщо його зробити навіть через кілька місяців після захворювання, він покаже наявність антитіл. Проте ці тести не призначені для діагностики захворювання з першого дня», – повідомила Оксана Чайчук.

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"






Loading...



Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares