На Тернопільщині від призову ховаються цілими селами

На Тернопільщині від призову ховаються цілими селами

Тернопільський обласний військовий комісаріат разом із облдержадміністрацією пропонують зробити жорсткішим контроль над військовозобов’язаними.  Повязано це з тим, що потенційні захисники Батьківщини не завжди свідомо ставляться до цього та втікають хто куди – до родичів, знайомих, виїжджають за кордон.

mys

На цей час в Україні вже пройшли три хвилі мобілізації. В обласному військкоматі кажуть: станом призову не задоволені. Мовляв, якщо в області виклику на призовні комісії підлягали 14 тисяч чоловіків, то з них 7,5 тисяч не з’явилися для проходження медичного обстеження.

– Люди тікали хто куди. У Теребовлянському районі був випадок. Хтось дізнався, що мають приносити повістки. За ніч з села виїхали всі чоловіки призовного віку. Залишилися тільки жінки і пенсіонери. А в селі Дибще з шістдесяти повісток не вручили жодної. За інформацією, отриманою від голови сільради, 47 розшукуваних осіб вибули за кордон. Випадків таких було дуже багато, – розповів тимчасово виконуючий обов’язки обласного військового комісара Тернопільщини Андрій Миськів.

Про контроль над призовниками на Тернопільщини задумалися після заяви міністра оборони Семена Полторака про те, що гряде четверта хвиля мобілізації. Правда, поки указ про мобілізацію не підписаний. Рішення про це може прийняти лише Президент України.

В обласному військовому комісаріаті наголошують, що нічого нового не придумували. Раніше, мовляв, чоловік призовного віку не міг навіть переїхати на сусідню вулицю, не повідомивши військкомат. Тож тепер планують знову зобов’язати призовників інформувати військкомат про зміну місця проживання чи тимчасовий виїзд із країни.

–  В Україні є закон про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. І у частині 6 статті 22 передбачено, що громадянам, які перебувають на військовому обліку, при оголошенні мобілізації заборонено змінювати місце проживання без дозволу відповідних посадових осіб, – зазначив Андрій Миськів.

Закон, нарікають у військкоматі, не виконується, оскільки для цього не прописані чіткі механізми. Тому спільно з облдержадміністрацією планують скерувати відповідні пропозиції у профільне міністерство.

Водночас, чутки щодо обмеження чоловіків у виїзді закордон наразі безпідставні, запевняє Андрій Миськів. Мова про це йтиме лише у випадку оголошення мобілізації. Тоді військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років повинні брати дозволи в тих структурах, де вони перебувають на обліку.

Антоніна БРИК.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *