На Тернопільщині влаштували квест місцями повстанців

Замість комп’ютерних розваг учні невеликого села Борщівка, що на Лановеччині, вирушили в експедицію в героїчне минуле українців

DSCN8206

Школярі вивчили вірші про УПА та розіграли сценку присяги повстанців. Також діти влаштували історичну розвідку та зібрали інформацію про краян, які боролися за незалежність, у роботі  “Доля моєї родини в долі України”. Доказом перебування повстанців у цій місцевості є обрамлений залізом тризуб, який недавно знайшли у борщівському лісі.

Продовжили квест експедицією повстанськими стежками Шумщини. Саме на околицях сіл Стіжок, Антонівці та Велика Іловиця розташовані пам’ятні місця УПА.

Першою локацією був краєзнавчий музей у Стіжку.  Особливо пошуківців здивувала зброя періоду Другої світової війни, яку створив  місцевий умілець з паперу. Виглядає вона, як справжня, тільки поступається вагою.

DSCN8370

Продовженням історичного краєзнавства  була молитва за мир у церкві 13 століття на місцевій Даниловій горі – це друга локація. Юні пошуківці, вийшовши на вершину, побачили, чому твердиня не піддавалась захопленню ворогів – ні ханові Батию ще в 13 столітті, ні в інших військових конфліктах. Сьогодні сюди приходять паломники з усієї України.

Наступна локація – музей просто неба біля села Антонівці. У листопаді 1942 року в шумських лісах почали діяти перші загони УПА, а у 1943 році було створено табір  “Волинь: Південь” із штабом. Його керівником призначили Івана Климишина – легендарного “Крука”. Відважний хлопець завоював серед командування вищого складу УПА великий авторитет, і йому в 24 роки довірили керувати штабом.  Крім школи старшин та підстаршин, тут організовували курси медсестер, діяла лікарня, миловарня, слюсарня, швейна майстерня, а також пекарня, у якій вже знову почали випікати хліб. У сусідньому селі Забара створили аптеку, збирали різні цілющі рослини для виготовлення ліків і настоїв для хворих і поранених повстанців.

DSCN8335

Однією з останніх локацій була могила Віри Сінкевич із Борщівки – підпільниці ОУН на псевдо “Маланка”, “Маруся”. Символічно діти прикрасили місце жовтими й синіми стрічками  та посадили кущ калини, грона якої, наче краплі крові, яку проливали за незалежну Українську державу молоді патріоти.

Під час подорожі діти вели щоденник і записували інформацію про цікаві місця, враження і новий досвід. Цей щоденник буде добрим спогадом про експедицію, а попереду в дітей нові патріотичні квести.

  • DSCN8305
  • DSCN8240
  • DSCN8007

Лілія Волянюк, вчитель історії ЗОШ  І- ІІІ ст. ім. Я. Горошка.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *