На Тернопільщині презентували проєкт «PFISTER ART: Бережанська спадщина»

На Тернопільщині презентували проєкт «PFISTER ART: Бережанська спадщина»

Проєкт реалізовує Державний історико-культурний заповідник в м. Бережани за підтримки Українського Культурного Фонду. Він присвячений 450-літтю з дня народження одного з найвидатніших та найталановитіших скульпторів кінця XVI – першої половини XVII ст. Іоана Пфістера, який жив і творив у Бережанах, де досі збереглися його мистецькі cкарби.

У рамках проєкту презентували книгу Богдана Тихого «Бережани місто пам’яток. Центр мистецької традиції». Провели міжнародну наукову конференцію «Мистецька спадщина Іоана Пфістера: міжкультурний діалог». Відбулася презентація туристичного маршруту «Мистецька спадщина Іоана Пфістера на Бережанщині». Також оновлено музейну експозицію у західному корпусі комплексу замку Синявських «Спадщина скульптора Іоана Пфістера у Бережанському замку».

Однією із складових реалізації проєкту є перетворення частини експозиції у інтерактивне джерело пізнання та облаштування у діючій експозиції інтерактивного вузла «Мистецтво на дотик».

«Все це у комплексі сприятиме зануренню в мистецьку спадщину скульптора для зацікавлення різних вікових груп та забезпечить безбар’єрність доступу до створеного культурного продукту», – розповіла в.о. директора ДІАЗ у м. Бережани Ірина Мигович.

Вона також представила етапи підготовки проєкту та висловила подяку колегам із Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюката та Національного університету «Львівська політехніка» за сприяння у його реалізації.

Директор департаменту культури та туризму Тернопільської ОВА Світлана Байталюк привітала учасників проєкту із успіхом та відзначила значимість збереження культурної спадщини, історичної пам’яті та важливості передачі їх майбутнім поколінням.

Присутня на заході начальник відділу культури, охорони культурної спадщини департаменту культури та туризму Тернопільської ОВА Наталія Собкович виокремила велич мистецьких робіт Іоана Пфістера, порівнявши значимість його творчого доробку із спадщиною Іоана Георга Пінзеля.

В.о. директора ДІАЗ у м. Бережани Ірина Мигович подякувала усім, хто сприяв та долучався до реалізації проєкту «PFISTER ART: Бережанська спадщина». І наголосила: «Сподіваємось, що саме з цього розпочнеться ревіталізація унікальної пам’ятки архітектури Комплексу замку Синявських».

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *