На цей раз аферисти “лоханулися”: з жительки Кременеччини вимагали 8 000 доларів з викуп сина, коли той спокійно спав вдома

На цей раз аферисти “лоханулися”: з жительки Кременеччини вимагали 8 000 доларів з викуп сина, коли той спокійно спав вдома

Вісім тисяч доларів вимагали невідомі від мешканки села Старий Почаїв Кременецького району. 16 липня о четвертій ранку в квартирі пролунав телефонний дзвінок. Невідомий чоловік, який дзвонив на стаціонарний телефон, представився працівником поліції. Він спочатку уточнив, чи є у жінки син, а потім повідомив важливу новину, інформує відділ комунікації поліції Тернопільської області.

Так званий правоохоронець заявив, що син співрозмовниці скоїв важкий злочин і зараз перебуває у відділку поліції. Невідомий одразу спробував заспокоїти жінку, заявивши, що покарання можна уникнути. Ціна питання – вісім тисяч доларів.

Проте заробити додзвонювачу не вдалося, оскільки на момент дзвінка син жительки Кременеччини спокійно спав за місцем свого проживання.

Правоохоронці кажуть, що так щастить не усім, хто отримує нічні дзвінки зі схожою інформацією. Жертв телефонних шахраїв чимало.

Як зловмисники дізнаються інформацію про людей, достеменно не відомо. Можливо, від близького вашого оточення або з Інтернету, де ми залишаємо про себе різну інформацію.

Шахраї дзвонять на мобільний, як правило, ввечері або вночі. Номер набирають найчастіше навмання. А далі починається словесна атака, різноманітні питання, а далі – шокуюча новина.

Мета в даних розмовах одна — виманити гроші, які ви повинні, «рятуючи» родича, переказати на певний банківський розрахунок або перевести на названу шахраями сім-карту.

Щоб не стати жертвою  таких аферистів

  1. Не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.
  2. Не називайте своїх близьких на ім’я. Попросіть людину, що представилася працівником міліції, назвати прізвище, ім’я, по батькові і дату народження затриманого «родича». Майже у 100% такої інформації злочинці не мають.
  3. Уточніть, у якому саме відділі поліції перебуває ваш син або родич, після чого передзвоніть в міліцію (телефон чергової частини «102») і перевірте інформацію, що є у вас.
  4. Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.

Якщо ви або ваші знайомі все-таки потрапили у ситуацію, коли незнайомі люди, представляючись поліцейськими, вимагають у вас гроші за вирішення яких-небудь питань, негайно дзвоніть у поліцію. Цим ви або убезпечите себе від шахраїв, або, якщо «вимагач» — справді працівник поліції, допоможете очистити лави правоохоронців від випадкових людей. Не забувайте: якщо ви намагаєтеся виручити своїх близьких за допомогою хабара, то самі стаєте винними у злочині, передбаченому ст. 369 КК України “Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі”, що карається позбавленням волі не на один рік.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *