На Збаражчині – відкриття Програми Мистецьких резиденцій ім. Назарія Войтовича

На Збаражчині – відкриття Програми Мистецьких резиденцій ім. Назарія Войтовича
Фото realno.te.ua

ГО «Конгрес Активістів Культури», ГО «Родина Героїв Небесної Сотні» та ГО «МЦР Міст» за підтримки партнерів та доброчинців відкривають другу щорічну програму резиденцій для молодих митців у рідному селі наймолодшого Героя Небесної Сотні – Назарія Войтовича, що є відзнакою молодим митцям.

Шестеро молодих українських митців – переможців конкурсу на участь у програмі, працюватимуть у Мистецькій резиденції ім. Назарія Войтовича, проживатимуть та створюватимуть проекти протягом двох тижнів.

Цього року програма присвячена комунікації та історіям, що є частинками пазлу правдивого світу чи синапсами, через які ми отримуємо інформацію, складаючи суб’єктивну картину реальності. Митцям пропонують зануритись у місцеве візуальне та вербальне інформаційне поле, аби винести власну емоцію, бачення, точку зору. Лише художня практика здатна відкрити ті сторони правди, які заховані у нашаруваннях побуту та соціальних ролей.

Протягом року команда Мистецької резиденції добре попрацювала над облаштуванням будівлі, що досі у процесі ревіталізації і з кожним днем все більше перетворюється зі старого сільського, збудованого у 90-ті, магазину на майстерні для митців з кімнатами для проживання. Завдяки кампанії на Спільнокошті до резиденції закуплено нове обладнання, а саме офортний станок, піч для випалу кераміки, гончарне коло, ліжка та сантехніку. Дякуючи партнерам та меценатам ми назбирали можливостей забезпечити митців скромним побутом та матеріалами для роботи.

«У суботу, 2 червня, традиційно у День Народження Назарія, ми відкриваємо програму знайомством із творчістю резидентів у форматі «Artist Talk». Кожен учасник програми поділиться своїми історіями та представить свої проекти. Далі буде перегляд відеодокументації життя резиденції за рік, та неформальне спілкування з пригощанням.

Запрошуємо разом вшанувати пам’ять Героя у невимушеній атмосфері мистецького життя, якого прагнув 17-річний Назарій до трагічних днів Майдану», – наголошують організатори заходу.

Вхід вільний.

Захід відбудеться за адресою: село Травневе, Збаразького району на Тернопільщині. Початок о 14.00.


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares