На Зелені свята – у зону АТО

На Зелені свята – у зону АТО

Тернополянки відвідали рідних, що служать на cході України

 IMG_2418

До військових, які служать на сході держави, з Тернопільщини на Зелені свята поїхали родичі. Обласний військкомат, аби підняти бойовий дух солдатів, спеціально організував таку поїздку. Матері, сестри, дружини – загалом майже півсотні рідних зголосилися вирушити у далеку дорогу, щоб обійняти своїх чоловіків і вперше за два місяці їх побачити.

IMG_2426

Під вечір у суботу два автобуси виїхали з Тернополя у розташування 51-ї механізованої бригади. Військове з‘єднання на цей час передислокували з Донбасу на південь. Як живуть солдати, рідні знають лише з телефонних розмов. Галина Своринь не бачила чоловіка відтоді, як оголосили часткову мобілізацію, тож з нетерпінням чекає на мить зустрічі.

– Андрія мобілізували більше як два місяці тому, – розповідає жінка. – Ми маємо маленьку дитину. Чоловіка забрали, коли синові виповнилося шість місяців. Навіть не подивилися, що така маленька дитина. Ми не знаємо, на що сподіватися, чого чекати і коли він повернеться. Чекаємо з нетерпінням, що в Україні запанує мир.

Чоловік Галини, 26-річний Андрій, як і майже тисяча чоловіків з Тернопільщини, не бачили рідних ще від початку квітня. Коротка зустріч солдатів із домашніми, вважають військові, допоможе підняти бойовий дух армії.

IMG_2420

– Ми хотіли, щоб наші хлопці таке велике церковне свято змогли провести у колі рідних, – каже заступник військового комісара Тернопільського обласного військомату по роботі з особовим складом, підполковник Андрій Миськів. – Також ми відвезли військовослужбовцям, яких військкомат призвав до Збройних Сил України згідно з Указом «Про часткову мобілізацію», обмундирування та продукти.

Тернопільські військові завезли солдатам бронежилети 4-го класу, які  придбали за спонсорські гроші. Рідні ж взяли своїм чоловікам особливі подарунки – улюблену їжу, солодощі, одяг і світлини. Галина з-поміж багатьох пакунків взяла фото восьмимісячного сина. Маленького Вітю тато не бачив більше двох місяців, тож малюк вже встиг підрости і подорослішати.

Про перебіг АТО військові навіть з рідними говорили неохоче. Аби зустрітися з дружинами та матерями, солдати пішки йшли п’ять кілометрів.  Родичі до вояків приїхали майже з усієї держави. Зустріч тривала півдня. Проблем із обмундируванням та харчуванням у війську, кажуть, немає. Рідним солдати заявили, додому повертатимуться лише після перемоги над терористами і мріють, щоб в Україні нарешті запанував порядок, а їх дружини та матері жили в мирній державі.

Юля ТОМЧИШИН.

 

Автор

Юлія Томчишин

журналіст, "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *