Найкращі перемовники з росією – ЗСУ та український солдат на острові Зміїний

Найкращі перемовники з росією – ЗСУ та український солдат на острові Зміїний

Україна потрібна світу. Світ потрібен Україні. Тільки разом, спільно можна подолати агресорку-росію, продовольчу кризу, економічні виклики, захистити себе, Європу та демократичні цінності. Тому зараз серце світу б’ється в Україні. 

Україна намагається тримати руку на пульсі планети, аби ніде не забували про війну, розв’язану путіним. І треба розуміти, що російсько-українська війна – це всесвітньо-історична подія, яка змінить і Європу, і Захід загалом. 

У Європі, на жаль, ще дехто підіграє путіну, вірить диктатору та країні, якій невідомо, що таке честь і совість.     

Світ і Європа, зокрема, мають пам’ятати про розруху, яку принесла в Україну росія. Про 1044 постраждалих дітей. Серед них – 358 убитих і понад 686 поранених. За даними Офісу генпрокурора, ці цифри не остаточні.

Через ворожі атаки пошкоджені 2 188 закладів освіти. З них 221 зруйновано повністю. Тож чимало українських дітей 1 вересня не увійдуть до своїх класів…

Також у світі повинні розуміти якої шкоди завдає війна довкіллю. І кожен день приносить нову біду. Росіяни роблять ядерну міну з найбільшої в Європі Запорізької атомної станції. Це потенційна загроза не лише для України, а й для всього континенту. Але чомусь не чути МАГАТЕ – міжнародного агентства з атомної енергії. Ця організація сприяє ядерній безпеці. Де це сприяння в Україні? 

Окупанти біля Запорізької атомної відкривають стрільбу, запускають крилаті ракети, розміщують важку зброю та вибухівку в робочих зонах станції.

А ще цілі регіони України можуть залишитися без питної води. І ця проблема може торкнутися й інших країн через токсичні викиди від убивчих ракет у повітря. 

У кожній крилатій ракеті, інформує ТСН, міститься до півтори тонни пального. Аби воно було придатне років тридцять, у нього домішують токсичні речовини. Під час польоту ракета їх викидає в атмосферу, а люди цим дихають. Від 24 лютого Росія запустила по Україні понад 3 тисячі крилатих «убивць».

Рухи забрудненої води чи повітря, наголошують екологи, не зважають на державні кордони. Дніпро, наприклад, впадає у Чорне море. І це вже впливає на інші країни.

І ще. У Повітряних силах розповіли: російська авіація становить для України не меншу загрозу, ніж випущені ракети. Тому Повітряні сили мають захистити небо насамперед, повідомив речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. 

Ворожа авіація використовуватиме не ракети, а бомби вільного падіння. Це найбільша небезпека, оскільки таких у росії мільйони тонн на складах. Авіація руйнувала Маріуполь. Не можна, щоб такий сценарій повторився.

«Ми ж бачимо, що відбувалося з Маріуполем та іншими прифронтовими містами, коли тактична авіація залітає і скидає бомби у 500 кілограмів, які руйнують, фактично, все на своєму шляху», – зазначив Ігнат. 

Відрадно, вже 2,5 місяця ворожа авіація не залітає в повітряний простір України – його контролюють ЗСУ. Слід і надалі не допустити її появи. «Залишилося дочекатися, коли Захід надаватиме Україні системи ППО й винищувачі, і ми зможемо самотужки закрити небо», – сказав Юрій Ігнат.

Крім крилатих ракет, атмосферу постійно забруднюють пожежі. Лісові, польові, житлових будинків, промислових підприємств, нафтопереробних баз. Атаки на промислові об’єкти тривають ледь не щодня. Це велика шкода повітрю, землі, подекуди ґрунтовим водам і, звісно, людям. Наслідки через атаки на підприємства можна буде порахувати пізніше, бо зараз доступ до цих об’єктів не скрізь є або вони обмежені, каже директорка ГО «Екодія» Наталія Гозак. 

І, як відомо, від українського зерна залежить подолання продовольчої кризи у світі. росія це добре знає, бо сама кризу створила. Але… щойно 22 липня в Стамбулі підписали документ про розблокування українських портів для експорту зерна, уже вранці наступного дня росія цю угоду порушила, атакувавши Одеський морський порт. Щоправда, спершу в оркостані заперечували, що обстріляли порт. Але згодом у злочині зізналися, мовляв, там була зброя. Насправді, там було зерно для експорту. 

Тож путін укотре продемонстрував, що йому начхати на міжнародні домовленості. Ще й підставив своїх союзників. Адже саме під тиском Китаю, Індії та ряду арабських країн, які відчувають серйозні проблеми з продовольством через значний ріст ціни на зерно, бункерний дід погодився на ці перемовини. 

В одному з пунктів угоди, підписаної з ООН, значиться, що сторони не здійснюватимуть жодних нападів на торгові та інші цивільні судна і портові споруди, які беруть участь у цій ініціативі. Туреччина та ООН виступили гарантами того, що росія не атакуватиме українські порти й дозволить безпечний експорт зернових. 

Слід зазначити: Україна не підписувала жодних прямих домовленостей із росією щодо зерна. Лише з Туреччиною та ООН – стосовно організації транспортної логістики для 18-20 мільйонів тонн зерна на суму понад 10 мільярдів доларів.

Плюнувши в обличчя ООН та Туреччини, росія зробила ще й прямий посил арабським та африканським країнам, що кремлю до них байдуже, як і те, матимуть вони що їсти, чи ні. Китай з Індією також мали б замислитися над тим, чого вартують перемовини з росією та обіцянки путіна.

Судячи з усього, найкращими перемовниками з московією є ЗСУ та український солдат на острові Зміїний. 

США, недовіряючи путіну, працюють з Україною над «планом Б» із розблокування експорту зерна після ударів росії по Одесі. У Штатах вважають, що треба враховувати різні непередбачувані обставини, пише CNN із посиланням на Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). «План Б» містить автомобільний, залізничний і річковий транспорт, а також відправлення барж і налаштування залізничних систем, щоб вони краще відповідали європейським, аби експорт міг рухатися швидше», – йдеться в повідомленні.

І, до речі, згідно зі звітом Держдепу, Штати внесли росію до переліку країн, що торгують людьми. У документі сказано, що рф причетна до добровільного чи примусового вивезення на свою територію українських біженців, які ризикують стати жертвами торгівлі людьми. Згадуються і «фільтраційні табори», через які пройшли тисячі українців.    

…Пішов шостий місяць російсько-української війни. В Україні практично створили найсучаснішу армію НАТО, яка вміє воювати майже всіма сучасними видами озброєння країн-членів. Ба, більше, українські військові навіть удосконалюють деякі види західної зборої. 

Також похвалу західних партнерів викликає сміливість українців і те, як наші солдати майстерно та ощадливо використовують зброю на полі бою. Пентагон, зокрема, захоплюється, як ЗСУ вправно використовують ракетну систему Himars. Захисники України здобули славу «першокласних артилеристів».

Поки що ми не отримали літаки й далекобійні ракети. Але путін та його посіпаки роблять все, щоб і це нам надали.

Дякуємо партнерам за допомогу! Віримо в ЗСУ! Віримо Залужному! Віримо в перемогу! Молимось за наших воїнів… 

Слава Україні! Слава Героям!

Ольга ЧОРНА. 

(Фото з відкритих інтернет-джерел).

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *