Навіщо українцям «ялові» депутати, які на мільйони «доять» державу?

Навіщо українцям «ялові» депутати, які на мільйони «доять» державу?

 

Перші дні Незалежності. Тоді, 26 років тому, ми вірили: нарешті в Україні пануватиме Закон і Правда. Буде достаток і процвітання. Українці стануть господарями своєї землі…

Ніхто й гадки не мав, що людей вимиватиме нова хвиля еміграції. У багатьох не стане роботи. Політики зухвало «кидатимуть» народ. Країна переживе революції. До влади прийдуть спритні хлопці, для яких держава стане гаманцем, звідки витягатимуть гроші для власного збагачення. В Ураїні правитиме бал олігархат, а країна отримає статус однієї з найбідніших у світі. І що буде війна з Московією…

Стосовно політики і політиків. Ну, навіщо українцям «ялові» депутати, які на мільйони «доять» державу? Один українець за рік витрачає на утримання Верховної Ради 72 гривні, пише «Слово і Діло». Зарплатний фонд парламенту цьогоріч складає 548,4 мільйони гривень, із яких 416,4 мільйони – зарплати, 75,5 мільйонів – доплати і надбавки, 29,2 мільйони –  матеріальна допомога, 27,3 мільйони – премії. Ще 2,2 мільйони призначені на відрядження по країні.

Таким чином, один депутат вартує державі 84,5 тисяч гривень на місяць. Цих коштів вистачило б на оплату праці 14 вчителів або 17 лікарів.

Крім зарплати, українці виплачують народному обранцеві за роботу помічників-консультантів, оренду житла, проїзд у межах країни, телефонний зв’язок, відрядження помічників, приміщення для прийому виборців у виборчих округах, канцтовари й оренду приміщень для зібрань.

До слова, загальна площа адмінбудівель Ради складає 75,133 тисячі квадратів. На їх обслуговування й утримання держава витратить 110,7 мільйонів. На оплату компослуг – 39,3 мільйони. Для утримання автомобілів Ради – 50 мільйонів.

Та й законотворча діяльність коштує бюджету немало. Один законопроект у середньому обходиться у 423,6 тисяч гривень.

Чи відпрацьовують «слуги народу» видатки, які витрачає на них держава? Ні, звісно! 66 депутатів досі не «вродили» жодного прийнятого закону, повідомляють у Комітеті виборців України. Ці нардепи зареєстрували від одного до кількох десятків проектів законів, але жоден із них не було прийнято. У списку найменш продуктивних депутатів – низка відомих прізвищ. Зокрема, Андрій Білецький, Дмитро Ярош, Юрій Бойко, Вадим Рабінович, Сергій Льовочкін, Нестор Шуфрич, Віталій Хомутиннік, Михайло і Дмитро Добкіни.

Фактично, кожен сьомий нардеп демонструє нульову продуктивність роботи.

А ще «слуги» прогулюють роботу. З їхньої платні цього року вирахували 3,5 мільйонів гривень. Але з огляду на е-декларації парламентарів і на те, що в Раді лише офіційно налічується майже 100 мільйонерів, – це смішна сума.

За даними КВУ, лише 45 нардепів відвідали всі засідання парламенту протягом шостої сесії. А решта 377 – пропустили одне або кілька засідань.

На особливу увагу суспільства щодо зарплат заслуговує і наш уряд. Економіка, соціалка, медицина та інші сфери у глибокому занепаді. Зате, які грошові винагороди у міністерських чиновників!

Приміром, платня міністра соціальної політики Андрія Реви за липень склала 102,8 тисяч гривень. І він посмів дорікати українцям, що ті багато їдять?!

А за які тяжкі труди вісім чиновників Мін’юсту за півроку отримали понад 23 мільйони гривень премій? Зарплати у міністерстві юстиції космічні! Приміром, заступник директора департаменту – начальник відділу примусового виконання рішень департаменту державної виконавчої служби Мін’юсту Ірина Ярушевська за червень отримала зарплату разом із винагородою у розмірі 1,815 мільйонів гривень. Окрім неї, ще семеро співробітників отримали грошові виплати, що перевищували мільйон гривень. Найбільше – головний держвиконавець Іван Нещадим – 7 мільйонів 343 тисячі 682 гривні. Інший державний виконавень Андрій Назаровець отримав чотири з половиною мільйони гривень платні.

Як чиновники злиденної країни, з якої люди виїжджають на заробітки, яка воює, в якій пенсіонери приречені на бідність, можуть отримувати такі шалені зарплати? За які заслуги? Це шокуюче і злочинно!

І держапарат, замість того, аби скорочувати, – ще збільшують. Кабмін створює нові підрозділи – директорати. Вони займатимуться реформами, моніторингом. Насправді ж «дорогі люди» просто проїдатимуть гроші. Їх керівники отримуватимуть 70 тисяч гривень на місяць. Хіба в Україні мало «реформаторів»? Та мало не кожен чиновник записує себе до цієї когорти.

Крім того, уряд тимчасово збільшив чисельність співробітників десяти міністерств на 748 осіб і секретаріату уряду на 180 осіб для набору фахівців із питань реформ.

Чи варто дивуватися, що слово «реформа» викликає в людей оскому? І не тільки…

З Днем Незалежності, українці!

Ольга ЧОРНА.

 

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *