Не вистачає грошей навіть на їжу: коли ж закінчиться епоха бідності в Україні

Не вистачає грошей навіть на їжу: коли ж закінчиться епоха бідності в Україні

Україна – багата й бідна. Сита й голодна. Дуже різна щодо матеріального забезпечення.

Багата, бо маємо щедрі землі, корисні копалини, ліси, робочі руки. Але бідна, бо природні блага дісталися олігархам, ділкам, політикам, чиновникам. Вони й отримують дивіденди від надр та інших суспільних благ, які, за Конституцією, належать народу.

Зараз магазини та ринки пропонують багато продовольства на різні смаки (чимало людей пам’ятають колишні порожні полиці в крамницях). Та не всі можуть дозволити собі нормально харчуватися. Зокрема, це стосується багатьох пенсіонерів, малозабезпечених…

Так, в Україні майже 15% населення не вистачає грошей навіть на їжу. Лише близько 33% наших співвітчизників можуть дозволити собі купляти продукти харчування і одяг та трохи відкладати, проте вони не можуть придбати дорогу техніку, як от холодильник чи телевізор. Такі дані соцопитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Зокрема, за червень побільшало українців, які вважають, що справи в країні йдуть у неправильному напрямку. Якщо раніше такої думки дотримувались 64%, то тепер так вважають уже 68,7% опитаних.

А топ-проблемами для України назвали війну на Донбасі, корупцію, безробіття та комунальні тарифи.

Щодо грошей та їх кількості в українців, опитування показало такі результати:

14,1% респондентів зараховують себе до найбіднішої категорії – тих, кому не вистачає навіть на їжу; 43,1% стверджують, що їхній родині вистачає грошей лише на їжу; 32,8% – на їжу і одяг та можуть дещо відкладати. До тих, хто має високий достаток, себе зараховують 7,7% респондентів.

І, на жаль, 90% українців не вірять у покращення матеріального стану. Надзвичайно депресивна цифра. У покращення життя впродовж наступного року вірять лише 7,1% людей. Упевнені, що стан погіршиться – 44,3% громадян, повідомляє Держстат.

До слова, матеріальний стан покращився за останні 12 місяців у 6% опитаних. А 50,4% сказали, що погіршився. У 43,6% опитаних залишився без змін.

Наступні цифри також зовсім не вселяють оптимізму. Так, 67,1% українців вважають себе бідними. Ще 31,9% – не бідними, але ще не представниками середнього класу.

Дехто з політиків любить казати: Україну взяли б до Євросоюзу, якби не війна на Донбасі. Можливо, але… як бути з такою соціологією та статистикою? Помиляється той, хто думає, що в Європі з нею не обізнані й не роблять з цього висновків.

А ось, як кажуть, інший бік медалі. І це лише один приклад. Наглядова рада «Нафтогазу» авансом визначила премії за підсумками року чотирьом членам правління. Після завершення 2021-го там мають на чотирьох отримати 126 мільйонів гривень. Остаточно виплату премій має затвердити керівництво компанії.

«В Україні досі немає прозорої системи преміювання урядовців і працівників держкомпаній, – зазначив у інтерв’ю «Gazeta.ua» економіст Борис Кушнірук. Наскільки нинішня система преміювання є доцільною у державних компаніях? Експерт наголошує: така ситуація не правильна, з «Нафтогазом» у тому числі. Ніхто сам собі виписати премію немає права. Хоча, як бачимо, у нас все можливо. І як тут не згадати про дорогий газ?!

До речі, на сьогодні держава володіє 3332 підприємствами, з них 1369 (41%) – працюючі. Із цих працюючих лише 802 підприємства є прибутковими, що становить 24% від загальної кількості. Небагато…

Ольга ЧОРНА.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *