Нерви, стрес, безсоння: коли не вистачає магнію

Нерви, стрес, безсоння: коли не вистачає магнію

Як зрозуміти, що в організмі не вистачає магнію, і чим це загрожує?
Дефіцит магнію на початковому періоді проявляється не надто явними, однак неприємними ознаками. Хоч самопочуття людини при цьому буває, можливо, і поганим, але думка про хвороби не приходить в голову.

Знайти «ворога»

Симптомами дефіциту магнію можуть бути: посмикування повік, втрата рівноваги, раптові запаморочення, мерехтіння перед очима і туман, поколювання в ногах, спазми кінцівок, ламкість нігтів, випадіння волосся, карієс зубів, головні болі, швидка втомлюваність, складнощі з концентрацією уваги.

Проявляється також підвищена чутливість до примх погоди, вологості та холоду, що часто провокує болі ясен, зубів, суглобів, серцебиття і аритмію, пронизливий біль у грудній клітці. Можуть переслідувати жахливі сни, безсоння, а вранці – відчуття «розбитості», помітне навіть після довгого сну.

Можлива плаксивість і напади туги. Людина починає продукувати багато ідей, які так і не доводить до кінця.

Гра гормонів

Тішить те, що весь цей довгий список симптомів не дає про себе знати одночасно, хоч і кількох досить, щоб відчути помітний дискомфорт. Наприклад, у нормі приблизно в 6 ранку організм виділяє гормони, які підтримують хороше самопочуття протягом всього дня, поки ввечері не настане втома, що викликає здоровий сон. Дефіцит магнію все ставить з ніг на голову, і виділення гормонів відбувається ввечері, що викликає нездорову активність і, відповідно, труднощі із засинанням, а вранці відчувається сильна втома. Коли ми потягуємося або напружуємо м’язи, і при цьому відчуваємо біль у щиколотках, це також означає, що нам не вистачає магнію.

Півтора тижні – й життя знову яскраве

Магній регулює і заспокоює нервову систему і м’язи. Проводилося дослідження великої групи хворих, які скаржилися на хронічну втому. Крім того, у них були відсутні будь-які інтереси, навіть статевий потяг.

Учасникам дослідження призначали додаткову дозу магнію, і поліпшення відчували більше 85% осіб. Лікування тривало близько півтора тижні, при цьому зникла втома, стало цікаво жити, з’явився добрий настрій.

Що б таке з’їсти?

Потрібне дозування мікроелементів вам призначить лікар, а поки зверніть увагу на свій раціон. Продукти з високим вмістом магнію повинні бути на вашому столі щодня. З натуральних продуктів на магній багаті персики, абрикоси, помідори, цвітна капуста та картопля. Вибирайте також горіхи і насіннячка, квасолю й боби, сухофрукти, какао, вівсяну, гречану і пшеничну каші, моркву і буряк, банани. І, звісно, весняну зелень – особливо свіжий шпинат.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *