Очищення душі й сумління: у селі на Тернопільщині відбулася Хресна хода (ФОТО)

Великий піст, що наближає нас до  світлого Великого дня – Христового Воскресіння, є часом для переосмислення свого життя, вчинків, відношення до навколишнього світу і людей. Це час, коли ми сповідаємося перед Господом, багато аналізуємо, очищаємо свою душу й сумління від усякої скверни.

Доброю нагодою у цьому є Хресна хода, пройшовши яку, ми вчимося співстраждати із Христом, бодай на дещицю відчувати те, що відчував Спаситель, коли ніс на собі важкий хрест людських гріхів.

Традиційно щороку у час Великого посту Хресною дорогою ідуть і жителі села Дибще Козівського району.

Цьогорічна хода розпочалася у парафіяльному храмі Великомучениці Параскеви. Стацію за стацією читав парох села о. Іван Кравець, роздумуючи та розважаючи над кожною із них. Церковний хор під керівництвом регента – їмості Ольги Кравець співав духовних скорботних пісень.

До несіння хреста долучалися дорослі і зовсім маленькі дибщани – церковні брати і сестри, учасники «Марійської» та «Вівтарної» дружин, діти, молодь, жителі села. І навіть люди похилого віку, яким важко пересуватися на великі відстані, виходили біля своїх домівок і проходили, хоч і невеличкий, шлях, несучи хреста, і слізно цілували його.

Завершилася Хресна хода, як і розпочалася, біля парафіяльного храму. Отець Іван подякував усім, хто пройшов непростий шлях, зважаючи на доволі горбисту місцевість та важку для багатьох майже тригодинну ходьбу, за спільну молитву, яка має велику силу. Священик наголосив, що особливо у цей час люди повинні бути добрішими, чуйнішими, милосерднішими, духовно багатшими, щоб гідно зустріти свято Христового Воскресіння.

Оля ПОПАДЮК. с. Дибще Козівський р-н.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *