Одна благодійність породжує іншу: проект «П’ять хлібів» у Заліщиках на Тернопільщині об’єднав небайдужих людей і запустив «вірус добрих справ» у місті

Одна благодійність породжує іншу: проект «П’ять хлібів» у Заліщиках на Тернопільщині об’єднав небайдужих людей і запустив «вірус добрих справ» у місті

Волонтери у Заліщиках готують смачні обіди, печуть торти на дні народження та вітають людей, які перебувають у складних життєвих обставинах, мають інвалідність чи просто потребують підтримки у непростий сьогоднішній час. А ще діляться любов’ю, щирістю і теплими обіймами. Сьогодні ми розповімо вам про унікальну ініціативу, яка виникла на півдні Тернопільщини і викликає захоплення та величезну повагу.

Проект «П’ять хлібів» започаткували на парафії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ у Заліщиках. За ініціативи пароха отця Івана Сендзюка віряни взяли участь у конкурсі соціальних проектів «Soup Kitchen – Благодійна кухня», який проводила благодійна організація «Львівська освітня фундація», і стали одним з двадцяти переможців, які отримали невеликий грант.
– За умовами проекту благодійна кухня отримала кошти на стартове кухонне обладнання, а організувати харчування потрібно було самостійно, – розповідає Ірина Галько, координатор проекту благодійна кухня «П’ять хлібів». – Ці умови спонукали нас усіх діяти відповідально і спланувати реалізацію проекту у майбутньому. Зрозуміло було, що без активної підтримки парафіяльної громади та небайдужих людей кухня існувати не може.
Назву для благодійного проекту вибрали не випадкову. За біблійною історією, Ісус Христос після проповіді поблагословив п’ять хлібів та дві рибини, які приніс маленький хлопчик, розділив їх і нагодував ними п’ять тисяч людей.
– Цей проект вже за два місяці роботи показав, як важливо мати добрі наміри і скільки є хороших людей поряд, які готові їх підтримати, – додає пані Ірина. – Ми навіть не уявляли, що зможемо створити стільки благодійних ініціатив в рамках одного проекту, привернути увагу до тих, хто потребує допомоги. Ми не уявляли, що їх так багато.
Благодійна кухня налагодила співпрацю з державними органами соціального захисту населення і залучила їх до участі в проекті. Соціальні служби допомагають формувати списки підопічних проекту, доставляють обіди тим, хто не може прийти самостійно. На обіди запрошують не лише людей, які перебувають у складних соціальних обставинах, одиноких, а й багатодітні родини, які сьогодні також потребують підтримки.
Благодійні обіди організовують двічі на тиждень – у вівторок і четвер. У липні 22 людини, які перебувають у складних життєвих обставинах, мали можливість отримати повноцінний гарячий обід. У серпні їх кількість зросла до 32.
– Обіди відбуваються у місцевому кафе «Каштан», власники якого стали співорганізаторами проекту і надали площадку для його впровадження, – додає Ірина Галько. – Умови кафе дозволяють не лише дотримуватись санітарно-гігієнічних вимог, а також організувати харчування незалежно від погодних умов.
Кухня працює виключно за пожертви. Добродійники по-різному беруть участь у цьому проекті: це пожертви в благодійну скриньку, пожертви продуктами, перерахування коштів. А ще є також соціальна і моральна підтримка.
– Коли ми організовували проект, то розуміли, що не всім людям буде легко сюди прийти, – розповідає Ірина Галько. – Чомусь вважається, що це принизливо, що не годиться приймати допомогу. Тому кожного четверга з підопічними кухні обідає особливий гість: державний чиновник, бізнесмен, волонтер, активний парафіянин або сім’я, які спілкуються з підопічними кухні про їхні потреби, намагаються підтримати їх. Такими гостями вже були голова міської ради, представник голови районної ради, голова райдержадміністрації, представники місцевого бізнесу. Учасники обіду могли обговорити з ними свої проблеми, попросити поради чи допомоги. До того ж, наші гості не лише брали участь в обідах, але й надали особисті пожертви для роботу кухні. Також ми плануємо після обіду провести майстер-клас з виготовлення пряників.
Під час роботи проекту з`явилось кілька додаткових ініціатив. Одинадцять кондитерів міста об`єднались в групу «Смачна кондитерська благодійної кухні «П’ять хлібів» і взяли на себе зобов`язання до кожного ювілею дорослого та день народження дитини з підопічних кухні безкоштовно готувати ексклюзивний іменний торт від майстра.


– Перший торт ми приготували для чоловіка, який святкував 35-річчя, — додає пані Ірина. – Він має психічну недугу і несвідомий багатьох речей, і, напевне, такого торта в його житті не було. Його реакція, сльози мами і цей випадок схвилював і зворушив багатьох. Ми зрозуміли, наскільки важливо це робити і говорити про це, розповідати про такі події. Дуже часто публічну інформацію про благодійність засуджують, мовляв, це піар. Але я переконана, це навпаки – заклик до дії. Потрібно говорити і вказувати живі імена, показувати, що твій сусід, товариш, співробітник цим займається і робить добрі справи.
Кондитери розподілили між собою ювілеї дорослих, а діткам вирішили пекти торти на кожен день народження. Але грошей на приготування обідів все-одно не вистачало. Тому вирішили організувати благодійний віртуальний аукціон, на якому виставляють благодійні лоти, а виручені кошти йдуть на оплату обідів кухні. На аукціоні можна придбати торт від відомого кондитера або ж вишивку бісером, ікону чи сумку-клатч.

Майстри надають лоти безкоштовно, хоч організатори пропонували їм забирати кошти, які вони затратили на їх створення.
– Більше того, одна добродійність породжує іншу: вже кілька тижнів поспіль переможці торгів, які виграють лоти-торти від «Смачної кондитерської», передають їх діткам у місцеву школу-інтернат, де зараз мешкають 14 дітей – це сироти або діти, батьки яких не мають змоги їх забрати навіть на час карантину, – каже Ірина Галько.
Проект має підтримку громади міста. Дві місцеві пекарні «СПД Василина Кочман» і «Андріатика» взяли на себе зобов’язання безкоштовно забезпечувати обіди хлібопекарськими виробами, магазин «Цитрус» – фруктами, приватні особи і підприємці – овочами та іншими продуктами. На перспективу обіди благодійної кухні погодилися провести кілька місцевих ресторанів. Тому організатори проекту переконані, що в майбутньому він буде лише розширюватися.
– На жаль, людей, які перебувають в складних життєвих обставинах, набагато більше, ніж може охопити проект, тому кожен список формується помісячно і передбачає черговість, – каже Ірина Галько. – Але ми постійно розвиваємося і шукаємо можливість допомогти щоразу більшій кількості людей, а також популяризувати добрі справи у місті та розширити число доброчинців.
Підтримати благодійну кухню «П’ять хлібів» можна, перерахувавши кошти на картку Ощадбанку 5234 0699 9938 7519 з приміткою «на благодійну кухню».

Юля ТОМЧИШИН.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *