Одруження в перерві між боями: у Тернополі – весільний бум серед воїнів АТО

Одруження в перерві між боями: у Тернополі – весільний бум серед воїнів АТО

ato

Війна не зупиняє кохання. Хлопці, які повертаються з передової, все частіше ведуть дівчат під вінець. Щоправда, багатьом із них доводиться одразу ж після весілля знову їхати воювати на Схід. 

З Палацу щастя – на війну

– До прийняття важливих рішень, таких як весілля, молодих підштовхують складні обставини, в яких вони опинилися, – каже начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби міського управління юстиції Ольга Говорченко. – Відбувається переосмислення цінностей. Вчора вони були ще хлопець і дівчина, сьогодні ж він – захисник Вітчизни, а вона – берегиня домашнього затишку. Усвідомлення того, що вдома чекають, допомагає легше пройти всі труднощі військових дій.

За останні місяці у тернопільському РАЦСі (або, як його ще романтично називають, – Палаці щастя) розписали понад 20 пар, у яких наречений направляється в зону АТО або ж приїхав додому в коротку відпустку. Зазвичай молодята відмовляються від урочистостей і звичного весільного пафосу: приходять лише удвох, міцно тримаючись за руки.

Такі шлюби, кажуть працівники РАЦСу, зворушують до сліз. Не можуть стримати почуттів і дівчата, які стають на рушничок щастя. Замість медового місяця їх чекають тривоги за коханого. Хлопці ж, буває, приходять не лише у військовій формі, а одразу з наплічниками. Були ситуації, коли з Палацу щастя вони поспішали на потяг, щоб їхати у зону бойових дій, на передову.

Війна підштовхує до весілля не лише молоді пари, а й з’єднує тих, хто колись розчарувався в інституті шлюбу.

– До нас приходили кілька таких пар, які вже були одружені й розлучилися. Але дізнавшись, що чоловіка направляють на Схід, вони вирішили поновити свої стосунки задля дітей, – розповідає Ольга Говорченко.

Шлюб за один день

Працівники відділу реєстрації шлюбів ідуть назустріч воїнам. Бійці АТО можуть одружитися зі своїми обраницями, так би мовити, не виходячи з РАЦСу – у той же день, коли подають заяви.

– Учасники бойових дій мають право звернутися з проханням скоротити термін реєстрації шлюбу, який, згідно із законодавством, становить один місяць, – додає пані Ольга. – Для цього необхідно представити документи про військову службу в зоні АТО чи мобілізаційне посвідчення з військкомату, посвідку про відпустку. За цих умов наречені зможуть узаконити стосунки після подання заяви або в будь-який інший день протягом місяця.

Незважаючи на те, що в листопаді-грудні кількість весіль традиційно йде на спад, серед учасників АТО охочих одружитися не меншає. Одну з таких пар, згадує Ольга Говорченко, розписували тиждень тому. Він приїхав із зони АТО у відпустку на 10 днів, аби повести кохану до шлюбу. Наречена без вагань погодилась.

Коли вдома чекають…

Військово-польові весілля, коли бійці поспішають узаконити стосунки зі своїми обраницями, вже стають трендом по всій Україні. Психологи пояснюють: людині важливо відчувати свою значимість і підтримку. І не тільки від товаришів, а й від протилежної статі. Знати, що ти важливий, що тебе чекають, піклуються про тебе і вірять – це не просто важливо, а життєво необхідно для людей, які перебувають у складних, небезпечних умовах.

Дружини ж бійців сподіваються: невдовзі воєнні дії на сході України завершаться, і їхні кохані повернуться додому живими та неушкодженими.

Антоніна БРИК.

 

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares