Омбудсмен РФ запропонувала українській уповноваженій разом відвідати Сенцова та Вишинського

Омбудсмен РФ запропонувала українській уповноваженій разом відвідати Сенцова та Вишинського
Фото Facebook Людмила Денісова / Переговори уповноважених з прав людини Людмили Денісової (праворуч) та Тетяни Москалькової (ліворуч)

Російська уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова запропонувала українському обмудсмену разом відвідати арештованого в Херсоні головреда «РИА Новости Україна» Кирила Вишинського та політв’язня Кремля Олега Сенцова в російській колонії, повідомляє Громадське.

Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Удень 22 червня відбулася чергова зустріч омбудсменів України та Росії. На пропозицію Москалькової про відвідини Вишинського та Сенцова, Людмила Денісова запропонувала спочатку відвідати українського політв’язня, оскільки він голодує вже 40-й день.

«Ми відстоюємо першочергові візити до Олега Сенцова, Романа Сущенка, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Володимира Балуха … до всіх наших хлопців», — заявила Денісова.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до заступника міністра юстиції України Івана Ліщини з проханням внести заяву до Європейського суду з прав людини щодо порушення прав політв’язня Олега Сенцова через ймовірне примусове годування.

Адвокат Сенцова відвідав його в колонії 21 червня. Він повідомив, що у політв’язня через голодування почалися проблеми з нирками та серцем. Олег Сенцов відмовився припинити голодування за пропозицією Європейського суду з прав людини.

21 червня Посольство України вимагало від Росії надати Уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмили Денісовій першочерговий доступ до тюрем, де утримують політв’язнів Олега Сенцова, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка та Володимира Балуха.

Людмила Денісова написала листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій, в якому закликала сприяти їй у зустрічі з українськими політв’язнями.

15 червня Денісову не допустили до політв’язня Кремля, режисера Олега Сенцова.

Пізніше Денісову не допустили до українського політв’язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

21 червня президент України Петро Порошенко знову провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним та закликав звільнити українських політв’язнів.

Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв’язнів Кремля.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася.

Політв’язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв’язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв’язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов’язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в’язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Джерело: Громадське





Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *