Основою української перемоги мають стати технології

Основою української перемоги мають стати технології

Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський поставив задачу максимального збереження життя людей на полі бою. Тому вже починається впровадження технологій, які дозволяють ефективно замінити присутність людей роботизованими системами на найбільш небезпечних ділянках фронту.

Технології мають стати основою української перемоги. Передумова – це масовість та актуальність різноманітних безпілотних систем у воді, в небі та на землі. Таким був головний посил конференції в рамках хакатону Precision, присвяченого безпілотним системам, розповіли у Тернопільському обласному ТЦК СП.

Збройні Сили України потребують постійного покращення безпілотних систем – машинне бачення, елементи штучного інтелекту, рої безпілотників та сучасні засоби РЕБ.

За словами Вадима Сухаревського, командування Сил безпілотних систем ЗСУ поєднує в собі три основні стихії: небо, землю і воду.

Він пояснив, які наразі існують виклики перед новоствореним командуванням: “Якщо говорити про повітряні безпілотники, що працюють на тактичній глибині (до 20 км), ЗСУ мають в цьому колосальний досвід і можливості – більше 165 тільки повітряних засобів. Наразі спілкуємось з виробниками, визначаємо напрямки щодо вдосконалення цієї глибини. І закликаємо виробників приєднатися до нас, завітати на наші полігони та разом вдосконалювати необхідну для ЗС України зброю і засоби”, – наголосив командувач Сил безпілотних систем.

За словами заступника Головнокомандувача Андрія Лебеденка, безпілотні системи на полі бою “вже переважають за ефективністю класичні види зброї, включно з артилерією”.

Відповідно, пріоритетні напрямки для Збройних Сил України та виробників зброї – також технологічні. Це – перехоплювачі, системи коригування вогню артилерії, контрбатарейна боротьба, безпілотні системи, які здатні ефективно працювати на оперативні (до 100 км) та стратегічні глибини (понад 100 км).

Крім того, серед найближчих кроків реформування безпілотних систем – впровадження тактики ударів роями та інсталяція систем “свій-чужий” на безпілотних засобах, які раніше використовувались лише в авіації.

“Сьогодні Головнокомандувачем визначена задача комплексного застосування роботизованих комплексів і БПЛА на полі бою. Наприклад, замінити взводний опорний пункт технологічними системами, коли персонал знаходиться поза межами небезпечної зони ”, – резюмував полковник Андрій Лебеденко.

Тримаймо стрій! Разом до перемоги!

#ЗСУ #сухопутні_війська

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *