Остеопороз – симптоми, причини і методи лікування

Понад 200 мільйонів людей страждає остеопорозом [1]. Кісткова маса втрачається, зменшується щільність кісток, опорно-руховий апарат втрачає стійкість, скелет стає крихким. Все це призводить до розвитку захворювання.

Що це таке

Остеопороз – це захворювання, при якому спостерігається низька кісткова маса. Тобто кістка стає порожньою. Сама назва “остеопороз” буквально означає “порожня кістка”.

Щільність кісткової тканини обумовлена кальцієм. Практично весь запас цього макроелемента (99%) сконцентрований в кістках і зубах [2]. Відсоток, йде на підтримку інших органів і систем. Якщо кальцій з кісток вимивається, надходить в недостатній кількості, кістковій тканині важко оновлюватися, але ж вона робить це практично все життя.

Спочатку скелет зростає, потім набирає щільність, після 30 років клітини кісткової тканини продовжують оновлюватися, правда в уповільненому темпі.

Коли процес руйнування переважає над “будівництвом” нової тканини, кістка стає легкою, порожньою і крихкою.

Причини захворювання

Основна причина остеопорозу – втрата кальцію, яка відбувається під дією різних факторів. За даними Національного фонду остеопорозу, причини наступні [3]:

  • операції, травми і переломи;
  • аутоімунні і ендокринні патології (вовчак, артрит, синдром Кушинга, діабет);
  • захворювання нирок;
  • неврологія (інсульт, “Паркінсон”).

Сприяють розвитку захворювання прийом деяких ліків і постійні навантаження на опорно-руховий апарат. Виділяють особливу форму недуги – постменопаузальний остеопороз. Він виникає у жінок в період клімаксу [4].

Перші симптоми

Підступність хвороби в її повільному розвитку. Болі виникають не відразу, можуть пройти роки, перш ніж “стріляє” в попереку і між лопатками. Вночі з’являються судоми, які поступово частішають. Зазвичай вони зачіпають гомілку.

Стан зубів також говорить про остеопороз. Щільний зубний камінь і кровоточивість ясен – одні з сигналів внутрішніх порушень. Коли хвороба прогресує, м’язи втрачають тонус, скелету важко їх утримувати. Втрачається стійкість, після чого людина починає часто падати. Природно, легко ламаються кістки, виникають травми. При перших же болях і “ломоті” в суглобах варто відвідати лікаря.

Лікування і профілактика разом з Кальцемін®

Щоб уникнути остеопорозу, потрібно допомагати кісткам ще в молодому віці. Регулярні заняття спортом, правильне харчування і прийом препаратів кальцію з вітаміном D сприяють нормальному розвитку скелета і його зміцненню.

Таблетки Кальцемін® містять дві біодоступні форми кальцію – кальцій карбонат і цитрат [5], при цьому їх засвоюваність дуже висока. Доповнено Кальцемін® вітаміном D і комплексом мінералів.

Кальцемін® застосовується для профілактики захворювання, а також при його лікуванні. Комплексну терапію призначає лікуючий лікар, при цьому в ній Кальцемін® виступає помічником. Він сприяє зміцненню кісток, зубів, пародонту та хрящів, тому використовується навіть в стоматологічній практиці.

Уважно читайте інструкцію і питайте поради у ортопеда, адже надлишок кальцію теж небезпечний для організму.

[1] Українська Фармацевтична Енциклопедія.

[2] Миколаїв А. Я. Біологічна хімія. – 3-е изд., Перероб. і доп. – М: Медичне інформаційне агентство. – 2004. -566 с.: Ил.

[3] Що таке остеопороз і що його викликає? National Osteoporosis Foundation.

[4] Національний Фонд Остеопорозу (National Osteoporosis Foundation), Boning up of osteoporosis https://cdn.nof.org/wp-content/uploads/BoningUpBrochure_8.5×11.pdf

[5] Heaney RP, Dowell MS, Barger-Lux MJ. Поглинання кальцію у вигляді карбонатних і цитратних солей, з деякими спостереженнями за методом. Міжнародний остеопороз. 1999; 9 (1): 19-23.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *