Паливні баки для човнових моторів: все що потрібно знати власникам човнів

Паливо для всякого моторного плавзасобу є основою руху. Тому до його якості висувається чимало вимог, адже паливо безпосередньо впливає на знос двигуна. У той же час воно має правильно і безпечно зберігатися і подаватися в мотор, що може бути забезпечено комплектацією якісним паливним баком. Паливні баки для човнових моторів – це обов’язковий елемент конструкції судна. Їх широкий асортимент можна знайти, наприклад, тут: https://aquamania.ua/uk/motori/podvesnie-motori-i-aksessuari/toplivnie-baki-i-aksessuari/. Як правильно підібрати паливні баки для човнових моторів і чим при цьому керуватися? Поговоримо про це далі.

Види паливних систем і їх переваги

Паливна система може бути двох типів:

  • Постійної (де паливний бак вбудований в сам двигун).
  • Переносний (варіація мотора зі знімним паливним баком).

Кожна має свої переваги. Так, в постійній системі паливні баки для човнових моторів надійно зафіксовані під палубою. Таким чином вони захищені і закріплені. У той же час, в переносних паливних системах бак є портативним. Його можна зняти, промити, висушити або замінити на запасний, наповнений паливом. Як правило, для доукомплектації розглядають придбання саме переносних паливних баків для двигунів човна.

Переносні паливні баки для човнових моторів

Переносні паливні баки відрізняються матеріалом виробництва:

  • Металеві. Вони забезпечують найбільшу жорсткість і ударостійкість, але з часом схильні до накопичення парів бензину і елементів його розпаду та спалювання.
  • Поліетиленові (ПВХ). Це найбільш практичні і доступні варіанти, але при дуже сильному ударі можуть постраждати і дати тріщину.

Як правило, металеві паливні баки для човнових моторів ставлять на високопотужні габаритні моделі суден. А для легких човнів, призначених для риболовлі та водних прогулянок на невеликі відстані, доцільно використовувати ПВХ-баки. Їх головні переваги:

  • ціна. ПВХ паливні баки для човнових моторів стоять набагато. Можна наповнювати кілька паливних баків з ПВХ і брати з собою в човен, щоб використовувати по черзі без дозаправок на березі;
  • еластичність. Паливні баки з високоякісного поліетилену міцні, їх поверхня не прогинається при сильному натисканні. У той же час, пластику властива куди більша гнучкість, ніж металу, так що в разі несильних ударів паливний бак з ПВХ витримає навантаження і збереже форму;
  • стійкість до високих і низьких температур. Паливні баки з пластику морозостійкі взимку і не бояться нагрівання влітку;
  • зносостійкість. Пластик не схильний до корозії, на відміну від металу. Причому в разі паливного бака корозія страшна не стільки тим, що з часом бак може втратити цілісність конструкції, скільки ймовірністю попадання в паливо дрібних елементів корозії, іржі;
  • малогабаритний обсяг. Паливні баки з поліетилену мають обсяг від 12 літрів, що гарантує можливість простої установки і транспортування бака практично на будь-яких плавзасобах.

Явних негативних сторін у паливних баків з ПВХ не спостерігається. Важливо лише правильно підібрати обсяг і приділити увагу деталям конструкції.

Конструкція паливних баків для човнів

Паливні баки для човнів складаються з:

  • корпусу бака. Якщо він виконаний з високоякісного ПВХ-матеріалу, це вже перевага. Але важливо також, щоб конструкція дна була рельєфною і мала кілька відсіків. Це перешкоджає скупченню конденсату і його попадання в мотор;
  • кришка паливного бака. Вона не тільки захищає бак від потрапляння пилу, бруду, води і опадів, але і дозволяє регулювати тиск всередині паливної системи, а також виключає ймовірність випаровування палива. Якщо кришка виконана неякісно або не відповідає моделі паливного бака, це загрожує серйозними витоками бензину і ймовірністю виникнення пожежі або виливання палива;
  • клапана вентиляції. Його завдання – стравлювати зайвий тиск і подавати необхідну кількість кисню;
  • шланга з’єднання з двигуном. Власне, він передбачає подачу палива в мотор. Якщо шланг виконаний з негнучкого матеріалу, схильного до розтріскування і надломив, можливі витоку палива і перебої в плавності роботи мотора.

Всі елементи повинні бути виконані з правильних матеріалів, відповідати за формою і будовою заявленим вимогам від виробника плавзасоби і щільно з’єднуватися між собою. Крім того, при покупці паливних баків слід звертати увагу на наявність в комплекті оригінальних кріплень, сполучних елементів і фурнітури. Якщо бак має вбудований датчик контролю рівня бензину, це дозволить планувати безпечні далекі пересування на воді без частих дозаправок і захистить двигун від несправності в разі низького рівня палива в баку.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *