Паперові лікарняні українцям дозволили видавати до 1 травня: в яких випадках

Паперові лікарняні українцям дозволили видавати до 1 травня: в яких випадках

В Україні паперові листки непрацездатності продовжать видавати до 1 травня 2022 року у чотирьох виключних випадках. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Лікарі зможуть виписати паперові лікарняні, якщо:

потрібно продовжити чи закрити листок непрацездатності, який було видано в паперовій формі до 1 жовтня 2021 року;

закінчився термін (сім днів), протягом якого лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я. У такому разі рішення про надання листка непрацездатності ухвалює лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я, а за її відсутності – головний лікар закладу;

відбувається усиновлення дитини протягом двох місяців з дати її народження, зазначеної у свідоцтві про народження. Листок непрацездатності видається на підставі рішення суду про усиновлення та свідоцтва про народження;

виникли технічні проблеми з передачею даних, що призводить до неможливості формування електронного лікарняного протягом семи днів з дати створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність до усунення таких проблем.

Водночас факт не підключення закладу охорони здоров’я до електронної системи охорони здоров’я не є підставою для видачі паперових лікарняних.

Варто нагадати, в Україні розпочалась реформа електронних лікарняних із 1 жовтня 2021 року. Станом на середину січня 2022-го українці понад 4,5 млн разів скористалися новою послугою.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *