Перехід до Прозорро 2.0 не відкладатимуть через карантин

З наступного понеділка країна, чи принаймні так її частина, яка має відношення до державних тендерів, житиме за новими правилами, описаними у новій редакції Закону «Про публічні закупівлі». Адже одним днем раніше, у неділю 19 квітня 2020 року, цей документ остаточно набуде чинності й почне застосовуватись (крім окремих положень) для регламентування роботи у системі Prozorro. Наразі немає жодних підстав для того, аби відкласти цей перехід у зв’язку із епідеміологічною ситуацією.

Що принесе з собою Прозорро 2.0

Минулої осені депутати прийняли закон, який вносить чимало змін до існуючої в Україні з 2016 року системи публічних закупівель. Спробуємо розібрати найголовніші з них з точки зору різних користувачів системи.

Для учасників закупівель

Мабуть, найголовніше для постачальників Прозоро — це оновлення правил оскарження. Так, вже з 19 квітня 2020 року вони зможуть оскаржувати не лише умови закупівлі, власну дискваліфікацію чи рішення щодо обрання переможця, але і скасування торгів.

Також почне діяти нова система оплати за подання скарги до Антимонопольного комітету. Вона перестане бути фіксованою й отримає прив’язку до бюджету закупівель, а також залежатиме від обраного предмета оскарження:

● 0,3% від очікуваної вартості — у разі оскарження умов тендеру;

● 0,6% від очікуваної вартості — у разі оскарження скасування торгів чи інших рішень замовника.

А ключове тут — що у разі задоволення скарги Колегією АМКУ постачальник отримуватиме назад ці кошти у повному обсязі! Це має спонукати учасників до більш активного захисту власних прав навіть у відносно дрібних закупівлях.

Для організаторів закупівель

На організаторів тендерів теж чекатимуть зміни, а саме:

  1. Прищвидшення переходу від тендерних комітетів до уповноважених осіб і персональної відповідальності (а разом з цим — збільшення фінансової мотивації).
  2. Посилення відповідальності за порушення правил здійснення прозорих закупівель.
  3. Заборона щодо дій із оскарженими тендерами (крім дій щодо усунення причин скарги).
  4. Розширення списку кваліфікаційних критеріїв.
  5. Перехід до використання спрощених закупівель і Прозорро Маркет у допорогах.

Зараз вже майже всі доопрацювання системи готові і лише чекають на заплановану дату. Майданчики теж зі свого боку пройшли всі перевірки — тому саме час оновити у пам’яті ключові оновлення закону. Звичайно, якщо ви хочете перемагати у Prozorro 2.0.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *