У реєстратурі центру продемонстрували, як працює електронна реєстрація. Опісля відбулася презентація ресурсу, під час якої показали, як він діє, яким чином допоможе пацієнтам записатися на прийом до сімейного лікаря або вибрати іншого лікаря через Інтернет, дізнатися актуальну інформацію, а медичним працівникам – отримати важливу інформацію про стан здоров’я пацієнта. Також у перспективі в системі лікар зможе здійснювати
контроль за проходженням необхідних обстежень пацієнтами. А ще буде впроваджений реєстр для диспансерних та лежачих хворих, у якому медичні працівники відмічатимуть час і дату приходу до таких пацієнтів.
«Сьогоднішня подія, – вважає голова обласної ради Віктор Овчарук, – відкриття у Збаразькому районному центрі первинної медико-санітарної допомоги електронного реєстру пацієнтів є важливою для краян. Адже це відчутний крок до впровадження в області в галузі охорони здоров’я найновіших інформаційних технологій, зрештою, – впровадження електронної охорони здоров’я, використання інновацій для підвищення ефективності медичного обслуговування та поліпшення доступу до медико-санітарної допомоги. А це – можливість упорядкувати процеси надання медичних послуг, поліпшить якість та знизить вартість медичної допомоги та насамперед покращить управління інформацією у галузі охорони здоров’я. Також позитивно вплине на самого пацієнта, певною мірою дисциплінуватиме людей, підштовхне до активних дій щодо профілактичних оглядів… Також посилить контроль за використанням коштів у галузі. Адже пацієнт обере лікаря, а той, у свою чергу, матиме реєстр пацієнтів. Тому електронізація первинної ланки дозволить відстежувати договори між лікарями й пацієнтами, а також контролювати рух коштів».
До слова, уся первинна медико-санітарна допомога на Тернопільщині комп’ютеризована та підключена до Інтернету.
Інша, не менш важлива подія – відкриття двох відділень з використанням новітнього обладнання у Більче-Золотецькій обласній фізіотерапевтичній лікарні реабілітації. Зокрема, тепер пацієнти у відділенні водолікування та діагностики зможуть скористатися підводним витягом хребта, кисневою, озоновою та гідромасажними ваннами, 4-х камерною ванною для рук і ніг. До їхніх послуг і єдине в області відділення CPAP(сіпап) терапії для лікування апное сну.
Вітаючи присутніх із створенням нових можливостей лікування та реабілітації, Віктор Овчарук наголосив: «Більче-Золотецька обласна фізіотерапевтична лікарня користується заслуженої повагою у всій Україні. Щира вдячність керівнику закладу, усьому колективу, що допомагаєте учасникам АТО та членам їх сімей. Щороку ви оздоровлюєте, надаєте допомогу більше 5000 хворих. Нинішнє відкриття відділення нахилої витяжки, кисневих, озонових та гідромасажних ванн, а також відділення СІПАП-терапії для лікування апное сну значно розширить ваші можливості, а відтак краяни отримуватимуть значно більше якісніших медичних послуг».
Віктор Овчарук підкреслив: обласна рада докладає чимало зусиль, щоб підтримати заклад. До прикладу: на останньому пленарному засіданні 5 сесії Більче-Золотецькій лікарні реабілітації було виділено на різні потреби майже півмільйона гривень. Також на придбання медичної апаратури для сьогоднішнього відкриття окремого відділення з метою впровадження методики лікування синдрому апное сну, яка буде застосована для учасників АТО та інших груп пацієнтів, які мають факт зупинки дихання уві сні – 515,3 тис. грн. Для придбання медикаментів та харчування учасників АТО, з метою покращення лікування воїнів та членів їх сімей – 350 тис. грн.