Петро ЛАНДЯК: «У Тернополі для точніших нарахувань за воду слід одночасно знімати показники будинкового і квартирних лічильників»

Петро ЛАНДЯК: «У Тернополі для точніших нарахувань за воду слід одночасно знімати показники будинкового і квартирних лічильників»

Тривалий час Тернопіль лихоманить у зв’язку з нарахуваннями за воду. З цього приводу публікуємо точку зору тернопільського підприємця, політика і громадського діяча, голови  ГО «Українська народна варта» Петра ЛАНДЯКА.

Враховуючи непросту ситуацію з обліком і нарахуваннями за воду в Тернополі, висловлю свої думки стосовно Закону України «Про комерційний облік комунальних послуг».

Знаю, що його приймала попередня Рада, тому те, що скажу зараз – є порадою чи застереженням теперішнім депутатам для майбутніх дій. Закони попередників треба виправляти, якщо вони недосконалі. Таким є і вищезазначений закон. З приводу цього закону і проблем, які він створив, направимо листи кожному народному депутату України від Тернопільської області.

Отже, сьогоднішній мій допис про воду і все, що повְ’язане з «водними» послугами.

Майже пів року місто лихоманить з приводу нарахувань за воду. Тому ми, громадська організація «Українська народна варта», протягом трьох останніх місяців направили ряд листів міській раді і КП «Тернопільводоканалу», в яких подали свої пропозиції для впорядкування нарахувань з водопостачання.

Декілька днів тому отримали відповідь від заступника мера, який повідомив, що всю інформацію нам подасть водоканал. 

Трохи сумно, бо не функція водоканалу організовувати збори і пояснювати людям, як діяти в тих будинках, де не створені ОСББ. Це якраз робота підрозділів міської ради. 

Чому це важливо? Бо у своїй відповіді керівництво водоканалу зазначає правильно, що покази будинкового лічильника знімаються в присутності представника управителя будинку. Однак це правильно лише з формальної сторони, бо так каже закон. Але не є правильним за своєю суттю, враховуючи реальний стан у Тернополі. Бо ми ж знаємо, що практично кожного управителя визначали не люди, а влада. В цьому моменті не звинувачую владу, бо люди не скористались своїм правом – хто в них буде управляти будинком. Тому влада змушена була вчиняти свою дію. Однак якраз тому, що мешканці на зборах не визначали управителя свого будинку, представники управителя не відчувають залежності та відповідальності перед людьми. Саме тому представники управителя не стоять «горою» на сторожі інтересів мешканців при знятті показників. 

Було б дуже добре, якби влада міста включилася в цю проблему і пояснила людям, що потрібно обрати з поміж себе 2-3 особи, які б разом із представником водоканалу знімали і контролювали покази загальнобудинкового лічильника. 

Це був би КРОК ПЕРШИЙ.

А КРОК ДРУГИЙ мав би полягати в тому, щоб одночасно (!) знімати показники будинкового і квартирних лічильників. І це може організувати або голова ОСББ, або група обраних на зборах відповідальних осіб. І тоді можна добитись значно точніших нарахувань за воду. А далі потрібно проаналізувати інформацію про нарахування, яка є в електронному кабінеті користувача на сайті водоканалу. 

Що можна тоді побачити? На прикладі одного з будинків масиву Канада: одна квартира в травні використала 16 куб м води, в червні – 11 куб м, а в липні лише – 1,1 куб м. 

По іншій квартирі згаданого будинку динаміка в розрізі вищезазначених місяців наступна: 26 – 15,5 – 11,8, тобто видно різке падіння споживання. 

Ще по одній квартирі також різко зменшується використання води: 15,8 куб м в травні, 10,3 куб м в червні і нуль (!) куб м. в липні. 

Було й таке споживання, відповідно вищевказаних місяців: 10,7 – 3,9 – 0,6.

А найцікавіша динаміка в одній із квартир була наступною: в травні нараховано 9,5 куб м ., в червні – 8,6 кубм, а в липні навпаки – змінусовано з нарахування 57 куб м. 

Падіння у споживанні в липні встановлено у дуже багатьох квартирах , і це якраз призвело до додаткових нарахувань мешканцям в розмірі 47%. Ці відсотки – це різниця між квартирними та будинковим лічильниками. В травні таким чином було перерозподілено 16% води, у червні – 27%, а в липні вже є зростання аж до 47%. 

Так реально бути не може. Роблю висновок, що не до кінця розуміючи підстави для донарахувань, окремі споживачі занижують (!) показники своїх квартирних лічильників. 

Тому в таких випадках люди мають право і повинні звертати увагу сусідам, які різко зменшили використання води, або нібито перестали нею «користуватись».

Водоканал також повинен, не затягуючи, реагувати і проводити перевірку лічильників в квартирах, де відбулось значне падіння у споживанні води.

Маємо негайно впорядкувати і вирішити існуючу проблему з нарахуванням за воду. 

Я переконаний, що існуючий Закон можна застосовувати лише там, де реально, а не на папері, діють ОСББ.

На це наша громадська організація своїм листом обов’язково наголосить народним депутатам України від Тернопільщини. 

Як кажуть – вода камінь точить. А ми якраз про воду і справедливу оплату за неї…

А поки депутати зрозуміють і захочуть «включатись» у цю проблему, маємо спільними діями, на чолі з владою міста, разом із мешканцями та водоканалом організувати чітку систему у знятті показників та їх оприлюдненні. 

Так має бути. Часи зараз непрості, і кожна копійка для людей важлива…

Петро ЛАНДЯК,

керівник ГО «Українська народна варта».

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *