Підприємці трьох областей Західного регіону отримають фінансову підтримку від Агрохолдингу МХП

Підприємці трьох областей Західного регіону отримають фінансову підтримку від Агрохолдингу МХП

Агрохолдинг МХП оголосив переможців конкурсу для малого бізнесу «Село. Кроки до розвитку». У Тернопільській ОДА представники компанії вручили сертифікати підприємцям Івано-Франківської, Тернопільської та Хмельницької областей.

Конкурс мікрогрантів, спрямований на розвиток мікропідприємництва на селі, цього року відбувся уже вчетверте. Лише з цих трьох областей надійшло 47 заявок, серед яких перемогу та фінансову підтримку у розмірі 50 тисяч гривень отримають 12 найкращих.

За словами менеджерки із соціальної та корпоративної відповідальності ПрАТ «МХП» Світлани Мигаль, однієюз головних умов участі є наявність соціальної складової у бізнес-плані: «Конкурс від МХП допомагає створити, вдосконалити, розширити мале підприємство, що сприяє створеннюнових робочих місць та розвитку села. Також вінмає свою унікальність у тому, що для багатьох є поштовхом дореалізаціїсвоїх власних задумів.

У проєкті є дві складові – комерційна і соціальна. Дрібний бізнес на селі повиненнавчитися заробляти. Люди можуть побачити перспективу в себе вдома і не виїжджати за кордон. Ті, кому вдалося почати власний бізнес завдяки грантам, мають сприяти розвитку місцевості, бути прикладом для односельців, ділитися своїм досвідом і поширювати набуті знання підприємництва серед охочих.

Цьогоріч надійшла велика кількість цікавих заявок на участь у конкурсі, тому важко було обрати переможців. Однаіз основних вимог –грантери мали бути із сіл, де є потужності МХП. Наші партнери, представники громадських організацій, які займалися безпосередньо реалізацією конкурсу, проводили тренінги і семінари з написання бізнес-планів, а протягом липня відбувався їх захист. Кожен учасник представивсвій бізнес-проєкт, бо одна справа написати, а інша – презентувати його. «Закохайте в свій проєкт!» – повторювала я. Для мене важливо, щоб людина жила справою, вірила у неї. Торік я частково познайомилась з переможцями конкурсу «Село. Кроки до розвитку. 2018» і бачила як вониреалізовують свої бізнес-ідеї– було дуже цікаво! У цьому році чимало проєктівмаютьекологічних характер. Приємно, що підприємці, враховуючи сьогоденну екологічну ситуацію, створюють дружні до довкілля бізнеси. Такі проєкти хочеться підтримувати».

Голова правління ГО «Громадський центр «Еталон» Леся Аронець підкреслює, що цього року конкурс був більш локальним і компанія зосередила свою увагу на тих регіонах, де є підприємства групи МХП: «Треба віддати шану людям, які не полишають Україну, а готові щось змінювати вдома. Нас особливо вразив учасник з Хмельницької області, який відкриває у своєму селі станцію техобслуговування. Найближча така аж за 40 км, а тут треба і коня підкувати і шини підкачати. Також чоловік із завзяттям погодився безкоштовно обслуговувати шкільний автобус. Тому залишити поза увагою таку ініціативу просто було неможливо».

За словами організаторів, конкурс допомагає дотичним бізнесам знайти одне одного та налагодити контакти. Таким чином, створюються кооперативи.

Зазначимо, впродовж чотирьох років конкурсу агрохолдингпрогрантував уже близько 250 представників малого бізнесу. А бюджет грантових коштів збільшився з 400 тис. до 5 млн гривень.

Довідка:

МХП – вертикально інтегрований холдинг, лідер української аграрної індустрії з європейським акціонерним капіталом і зарубіжними виробничими активами в Нідерландах, Словенії, Словаччині, а також дистрибуційним офісом в ОАЕ.

Холдинг здійснює основну діяльність у галузях птахівництва, м’ясопереробки і тваринництва.

МХП – один з найбільших національних роботодавців, який об’єднує більше 28 тисяч співробітників на понад 30 підприємствах у 14 регіонах присутності. Холдинг є багаторазовим переможцем престижних національних рейтингів кращих роботодавців у різних номінаціях, а також одним з найбільших провайдерів проектів корпоративної соціальної відповідальності.

МХП першим з українських агрохолдингів почав формування навколо себе екосистеми для технологічних стартапів та акселерації швидкозростаючих бізнесів. Агроіндустріальний холдинг МХП – один з національних лідерів у сфері розвитку альтернативної енергетики та виробництва енергії з відновлюваних джерел.

15 травня 2008 року МХП став першою українською аграрною компанією, яка залучила іноземний акціонерний капітал у ході IPO на Лондонській фондовій біржі. Акції МХП котируються під тикером MHPC. Серед партнерів холдингу з реалізації великих інвестиційних проектів – Міжнародна фінансова корпорація (IFC) групи Світового Банку, Європейський інвестиційний банк та провідні європейські інституційні інвестори.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *