Почаївській лаврі заборонили видобувати пісок: яка причина

Почаївській лаврі заборонили видобувати пісок: яка причина

Державна служба геології та надр України зупинила дію 77 спецдозволів на користування надрами. Зокрема, й спецдозвіл Почаївської Свято-Успенської лаври на видобування піску. Про це повідомляє Інформаційне агентство NADRA.INFO з посиланням на наказ Голови Держгеонадр Романа Опімаха від 28.03.2023 №176.

Спецдозволи зупинено відповідно до п. 2 ч. І ст. 57 Кодексу України про надра, у зв’язку з відсутністю у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відомостей про кінцевого бенефіціарного власника або інформації про його відсутність. Таку вимогу передбачають зміни до законодавства у сфері користування надрами, які набрали чинності 28.03.2023. 

У Держгеонадрах нагадують: відповідно до Кодексу України про надра, протягом 20 календарних днів після зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами надрокористувач зобов’язаний зупинити проведення робіт, передбачених відповідним спеціальним дозволом на користування надрами, на наданій йому в користування ділянці надр. Надрокористувачі мають 30 календарних днів на оновлення реєстраційних даних.

Почаївська Свято-Успенська Лавра володіє спецдозволом №4772 на родовище Почаївське в Тернопільській області (площа 4,7 га). Термін дії спецдозволу – до 2028 року. Мета спецдозволу: видобування пісків, придатних для виготовлення штукатурних розчинів для опоряджувального шару, дорожнього будівництва і як компонент в’яжучого для отримання щільного силікатного бетону. Запаси родовища – 624 тис. куб м піску (дані Публічного аудиту надрокористування).     

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *